Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ekspert: Tesco może wycofać się nie tylko z Polski, ale i całej Europy

To, że Tesco wycofuje się z Polski, nie jest żadną tajemnicą. Drastyczne obniżenie wyników i sprzedaży na naszym rynku trwa już od lat i to są rzeczy odnotowane – mówi Maria Andrzej Faliński, prezes Stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Tesco planuje całkowicie wycofać się z Polski (Fot: Burrows)

Ekspert w rozmowie z serwisem "Dla Handlu" skomentował informacje o planach wycofania się Tesco z Polski. Według serwisu "Wiadomości Handlowe", który jako pierwszy podał tę informację, pod koniec października w reprezentującym brytyjskie Tesco banku inwestycyjnym Barclays złożone zostały oferty na zakup spółki Tesco Polska. Za jednego z głównych pretendentów do przejęcia Tesco uważana jest sieć Aldi.

- To nie jest żadna niespodzianka. Drastyczne obniżenie wyników i sprzedaży na naszym rynku trwa już od lat – mówi serwisowi dlahandlu.pl Maria Andrzej Faliński.

Kaufland przejmuje lokalizacje po Tesco.
Kaufland przejmuje markety po Tesco. Jest zgoda UOKiK

Jego zdaniem strategia dla polskiego rynku, którą przedstawiło Tesco w ubiegłym miesiącu, miała na celu raczej uspokojenie pracowników.

Obejrzyj: Zakaz handlu w niedziele pełną parą od 2020 r.

- Tesco nauczone złym przykładem wcześniej opuszczających nasz rynek firm wiedziało, że należy zaproponować jakąś strategię, aby nie doprowadzić do masowego exodusu pracowników, co spotkało Reala – mówi Maria Andrzej Faliński.

Przypomnijmy, Tesco w październiku informowało, że chce w Polsce skupić się na mniejszych sklepach. Decyzja oznacza przebudowę największych hipermarketów do formatu tzw. hipermarketów kompaktowych. Na koniec sierpnia br. Tesco miało w Polsce 345 sklepów.

W prezentacji po wynikach za pierwsze półrocze 2019/20 Tesco podało, że chce mieć docelowo w Polsce 97 kompaktowych hipermarketów oraz 216 supermarketów, czyli łącznie 313 sklepów. Grupa informowała także, że zamierza w Polsce zmniejszyć liczbę pozycji asortymentowych z 41 000 SKU (ang. Stock Keeping Unit, jednostka magazynowa przypisana do produktu)do około 11 000 - 13 000 SKU.

Ekspert spodziewa się, że Tesco zniknie nie tylko z Polski, lecz z całego kontynentu i skupi się wyłącznie na rynku brytyjskim.

Tesco Polska: Ponad 60% Polaków woli robić zakupy w mniejszych sklepach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: tesco, wielka brytania, handel, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-11-2019

QwertykNikomu nie będzie żal sklepu z gigantycznymi kolejkami i produktów, które w żaden sposób się nie wyróżniały od innych supermarketów.

23-11-2019

WitasTesco to syf w porównaniu z innymi hiper i super marketami w Polsce, jakby zaproponowali te sama jakość co w UK to bym robił u nich zakupy

24-11-2019

AskierI gitara. Brud, syf i słabiutkie pensje dla pracowników hal i magazynów plus przerost kadry zarządzającej.

Rozwiń komentarze (12)