Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Fundusz Odbudowy. Zakończenia prac po 20 kwietnia

11
Podziel się:

Polska ma czas do czerwca, aby zatwierdzić Fundusz Obudowy UE. - Decyzje związane z przyjęciem lub nieprzyjęciem ustawy o zasobach własnych będą decydowały o to, czy Polska będzie miała 770 mld, czy nie - stwierdził Piotr Muller.

Fundusz Odbudowy. Zakończenia prac po 20 kwietnia
Piotr Muller (KPRM, KPRM)

17 krajów już ratyfikowało decyzję o zwiększeniu zasobów własnych UE, a 10 jeszcze nie - donosi RMF24. W Polsce wciąż toczą się spory, nad Krajowym Planem Odbudowy, który ma zagospodarować fundusze z UE.

PiS nie ma większości w Sejmie, aby przyjąć tę ustawę własnymi siłami po tym jak Solidarna Polska zgłosiła veto w tej sprawie. Opozycja zaś stawia warunki.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Muller przypomniał, że decyzja związana z przyjęciem lub odrzuceniem ustawy będzie wpływała na to, czy Polska będzie miała 770 miliardów, czy nie.

Zobacz także: Fundusz odbudowy. Michał Woś informuje: projekt zdjęty z porządku obrad

Z kolei wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda zapewnił, że prace nad Krajowym Planem Odbudowy przebiegają zgodnie z planem, a zmiany wprowadzone w ustawie powinny zadowolić opozycję.

- Jest cały szereg zmian, one odpowiadają na oczekiwania, które zostały zgłoszone w konsultacjach - podkreślił Buda.

Pytany o brak konsensusu w kwestii przyjęcia ustawy, pytał retorycznie, który z parlamentarzystów odważy się głosować przeciwko środkom europejskim?Mało który parlamentarzysta jest w stanie pozwolić sobie na takie samobójstwo polityczne - dodał.

Jak wyjaśniał, w ramach KOP ponad 800 milionów euro ma być przeznaczonych na system budowania kadr medycznych, środki na sektor szpitalnictwa mają być zwiększę niemal dwukrotnie.

Mówił również o propozycjach, żeby w ramach transportu miejskiego można było finansować transport szynowy i rewolucji w sektorze farm wiatrowych, stawiamy na sektor zielonej energii.

Jak zapewnił, pierwsze założenia ustawy wdrażającej Krajowy Plan Odbudowy zostaną przedstawione w maju. - Spodziewamy się, że prace zakończymy około 20 kwietnia, tak żeby zdążyć do końca miesiąca - wyjaśnił wiceminister Buda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Jacek
3 lata temu
Wszystko fajnie, ale nikt nie mówi o najważniejszym. Oddajemy swoją suwerenność w ręce Unii za ok. 800 mld zł. Tym samym oddajemy swoją wolność w imię czego? Jeżeli podpiszemy ten haniebny dokument to unia będzie narzucać nam już bez żadnych problemów swoją narracje. Nasz rząd w imię przyjęcia pieniędzy nie będzie miał nic do powiedzenia nic kompletnie. Tak dużo mówiono o samodzielności a tym czasem staniemy się niewolnikami. Ostatecznym celem będzie stworzenie 1 organizmu z rządem w Brukseli zobaczycie. Już zostało powiedziane zresztą, że to unia będzie wprowadzać nowe podatki i inne rozwiązania a nasze rządy w europie będą tylko marionetkowe do przyklepywania ustaw zgodnych jedynie z postanowieniami z UE. A ile z tych pieniędzy trafi do polskich przedsiębiorców jak większość mamy obcego kapitału? W jakich czasach przyszło nam żyć. Nie potrzeba wojny, żeby oddać swoją wolność suwerenność bez rozlewu krwi i walki za swój kraj. Rządzący w naszym kraju nie są patriotami myślą tylko tu i teraz nie patrzą w przyszłość jaki los gotują nam i naszym dzieciom. To co oni wyrabiają jest straszne....................
RR279
3 lata temu
Chciałbym wiedzieć ile z tych 770 mld jest pożyczką a ile funduszem bezzwrotnym? I to jest wypłata w jednej transzy czy w jakiś ratach. Oczywiście jestem przeciw, dobrobyt nie bierze się z ciągłego brania kredytów.
Polak
3 lata temu
Bzdury dlaczego radni pobierają diety w okresie pandemii, dlaczego politycy i włodarze miast nie mają zmniejszonych o 50 procent pensji
real
3 lata temu
Dla mnie proste jak drut,,,,,,,,,,,,,,,bardziej tej kasy potrzebują chłopaki i dziewczyny z pisu,,niż opozycja!!!Celowo nie piszę tu o potrzebach Polski!.
algor
3 lata temu
najpierw rzad zruinowal wszystko a teraz bedzie odbudowywal. Ciekawe za czyje pieniadze. Przy okazji zabili obostrzeniami ze sto tysiecy ludzi