Notowania

Fundusz strajkowy idzie na rekord. Strajkujący nauczyciele zebrali już 2,3 mln zł

Do piątkowego wieczoru na nauczycielskie konto wpłynęły już ponad 2 mln zł. - Są to głównie indywidualne wpłaty - powiedziała money.pl rzeczniczka ZNP Magdalena Kaszulanis.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zbieraniem pieniędzy dla nauczycieli zajmuje się też powołany specjalnie do tego celu komitet społeczny "Wspieram Nauczycieli" (Fot: Jan Bielecki)

Specjalna zbiórka dla strajkujących pracowników oświaty ruszyła ponad dobę temu i nie pozostała bez odzewu. W piątek między 14 a 19 zgromadzona kwota urosła o prawie milion złotych do 2,3 mln zł.

Rzeczniczka ZNP Magdalena Kaszulanis potwierdziła w rozmowie z money.pl, że są to głównie indywidualne wpłaty. Jednak rekord należy do małżeństwa Bruszewskich, którzy wpłacili 108 tys. zł. Więcej o tym pisaliśmytutaj.

- Nie będę stał obok i milczał. W ten sposób jako obywatel chcę pokazać nauczycielom swoją solidarność. Strajk musi zakończyć się tym, że nauczyciele muszą czuć wsparcie obywateli. Za 2 lata do szkoły idzie nasza starsza córka i chcemy, by poszła do szkoły, w której nauczyciel jest uskrzydlony, pełny pomysłów i chęci - powiedział money.pl Marcin Bruszewski.

Obejrzyj: Firmy powoli przechodzą transformację cyfrową. "30-37 proc. ma strategię"

108 tys. zł to kwota, którą para dostałaby na drugą córkę w ramach programu 500 plus... w ciągu 18-tu najbliższych lat.

Zbieraniem pieniędzy dla nauczycieli zajmuje się też powołany specjalnie do tego celu komitet społeczny "Wspieram Nauczycieli". Wsparcie nauczycieli zapowiadali m.in. były prezydent Lech Wałęsa, ale również politycy: Robert Biedroń czy Agnieszka Pomaska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-04-2019

1234zbierajcie a oni do spa będą jeżdzić

12-04-2019

Voc populiJa piernicze...mogli wpłacić na chore dzieci.

12-04-2019

QWNAUCZYCIELE TO NIEUKI , A TO ZWYKŁE WYŁUDZANIE PIENIEDZY . UKARAĆ TYCH NIEUKÓW

Rozwiń komentarze (2084)