Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Galerie handlowe otwarte. Polacy szturmowali sklepy z meblami, sprzętem i ubraniami

46
Podziel się

Black Friday i otwarcie galerii po miesiącu przerwy to mieszanka wybuchowa. Widać to po statystykach wydatków dokonanych kartami płatniczymi. Takiego dziennego utargu sklepy z meblami, ciuchami i sprzętem nie miały jeszcze w tym roku.

Galerie handlowe otwarte. Polacy szturmowali sklepy z meblami, sprzętem i ubraniami
Galerie handlowe w sobotę przeżywały oblężenie. (PAP | Pekao)
bDzUyRpN

W sobotę życie wróciło do galerii handlowych. Otwarcie sklepów przyciągnęło tłumy ludzi. Widać to było gołym okiem, co opisaliśmy w money.pl na przykładzie jednej z najpopularniejszych warszawskich galerii. Potwierdzają to też twarde dane z kart płatniczych.

Ekonomiści dwóch największych polskich banków (PKO BP i Pekao) zebrali dane na temat płatności kartą wykonywanych przez ich klientów i okazuje się, że w przypadku kilku branż miniona sobota przyniosła największe obroty w całym roku.

Złożyła się na to kumulacja dwóch wydarzeń. Nie tylko otwarcia galerii, ale też wysyp promocji w związku z Black Friday.

bDzUyRpP
Zobacz także: Zostawią w Polsce miliard dolarów. "Potwierdzamy. Budowy trwają"

"W sobotę sklepy odzieżowe i obuwnicze zanotowały najlepszy dzień w 2020 roku" - informują eksperci PKO BP.

bDzUyRpV

Specjalny indeks, wyliczany na podstawie płatności kartami, wskazuje na blisko 5-krotny wzrost zakupów.

Silnie wzrosła także sprzedaż w sklepach meblowych i z wyposażeniem wnętrz - wynika z danych PKO BP. Potwierdzają to też statystyki Pekao, gdzie po połączeniu sklepów meblowych z RTV/AGD okazuje się, że i tu mamy do czynienia z tegorocznym rekordem.

bDzUyRpW

Sobotnie wydatki w sklepach z meblami i sprzętem elektronicznym były blisko dwukrotnie wyższe od średniej dziennej z ostatnich 11 miesięcy. I wielokrotnie większe niż w pierwszych tygodniach listopada, gdy wiele sklepów było wyłączonych z handlu przez restrykcje związane z koronawirusem.

Dużo więcej pieniędzy niż normalnie Polacy zostawili w sobotę w aptekach i drogeriach oraz księgarniach.

bDzUyRpX

Na duże, sobotnie zakupy zdecydowana większość Polaków wybrała się samochodami i to też wyraźnie widać w twardych danych. W sobotę wydaliśmy na stacjach benzynowych najwięcej pieniędzy, patrząc na dzienne płatności kartą od początku tego roku.

Przebity został nawet wynik z marca, gdy można było obserwować wzmożony ruch związany z zakupami przed wiosennym lockdownem, przed którym wszyscy chcieli zrobić zapasy.

"Gorączka przedświątecznych zakupów dopiero się zaczęła. Sobotnie dane dobrze wróżą wynikom sprzedaży detalicznej w grudniu i potwierdzają, że okres najsilniejszego osłabienia konsumpcji jest już za nami" - oceniają ekonomiści PKO BP.

bDzUyRpY
bDzUyRqq
gospodarka
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(46)
zxcvx
2 miesiące temu
otworzcie hotele restauracje i silownie, lockdown jest bez sensu!
yo
2 miesiące temu
Polacy szturmowali, Polacy jedzą tylko, Polacy lubią... I znów mi wyszło, że nie jestem Polakiem, bo niczego nie szturmowałem i w weekend nie wydałem nawet jednej złotówki.
uran
2 miesiące temu
Nasza gospodarka opiera się na niskopłatnych usługach i handlu towarami zwykle II kategorii...
bDzUyRqr
brak słów
2 miesiące temu
Czym większa bieda, zła sytuacja, tym większy SZPAN !!! Zastaw się, a postaw się . I tak od wielu lat.
Waldek
2 miesiące temu
Już wiecie Polaczki po co każą wam płacić kartami??niby dla zdrowia a jednak bardziej dla kontrolowania kto,gdzie,kiedy i ile wydaje.a wy Dalej róbcie w gacie i się bójcie....
...
Następna strona