Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Gazprom się ugiął. Wycofuje wniosek o arbitraż w sprawie PGNiG

51
Podziel się:

Gazprom wycofał wniosek arbitrażowy przeciwko PGNiG dotyczący spółki EuRoPol. Rosjanie złożyli go w Sądzie Arbitrażowym w Sztokholmie. Postępowanie zostało w tym wypadku umorzone. Gazprom żądał od PGNiG dywidend z zysków z EPG. Zdaniem polskiej spółki żądania rosyjskiego giganta gazowego były całkowicie bezzasadne.

Gazprom się ugiął. Wycofuje wniosek o arbitraż w sprawie PGNiG
PGNiG uważa, że żądania Gazpromu były bezzasadne (Adobe Stock)

Rosyjski Gazprom wycofał z Sądu Arbitrażowego w Sztokholmie wniosek przeciwko PGNiG dotyczący spółki EuRoPol. Postępowanie zainicjowane przez Rosjan zostało umorzone.

Gazprom chciał wypłaty dywidend od PGNiG

Na początku lutego PGNiG otrzymało od Gazpromu wezwanie na arbitraż obejmujące żądanie uznania przez PGNiG prawa Gazpromu do otrzymania dywidend z zysków spółki EuRoPol Gaz (EPG) oraz praw wynikających z zasad nadzoru korporacyjnego przysługujących Gazpromowi, oraz członkom zarządu EuRoPol Gazu powoływanym przez Gazprom. W ocenie spółki, żądania zawarte w wezwaniu były całkowicie bezzasadne. Drugim pozwanym w wezwaniu rosyjskiej spółki gazowej był EuRoPol Gaz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gospodarcze uderzenie w Rosję. "Oczekiwałbym planu"

PGNiG posiada bezpośrednio i pośrednio poprzez spółkę zależną Gas-Trading, 51,18 proc. akcji w kapitale zakładowym EPG, natomiast 48,82 proc. akcji należy do Gazpromu. Skumulowany zysk EPG z lat ubiegłych, możliwy do przeznaczenia na poczet dywidend dla akcjonariuszy, wynosi 1,74 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(51)
lolo
3 miesiące temu
Rosyjskie społeczeństwo powinno się domagać od swojego rządu o zmianę konstytucji FR i zapis w konstytucji że jeżeli Rosja rozpocznie wojnę lub wyśle swoje wojska do obojętnie jakiego kraju na wojnę to obowiązek całego Rządu wraz z Prezydentem jest walczyć na pierwszej linii frontu wraz z zwykłymi żołnierzami...gwarantuję wtedy pokój na świecie na przynajmniej 1000lat...
pit
3 miesiące temu
wlaściwa gospodarka zasobami leśnymi ,biogazownie, spalarnie energetyka wodna ,wiatrowa,fotowoltaiczna, nasz wegiel , oszczędne gospod.energią to klucz do niezależności energ. bo obecnie to 50 procent pary idzie w gwizdek... np jazda autem po fajki itp..
Mirek
3 miesiące temu
Disiaj wielkie swieto. Wydalismy 5 mld dol. na zakup czolgow. Brawo. Cieszymy sie razem z cala sluzba zdrowia i polska oswiata oraz wszystkimi potrzebujacymi jedzenia i mieszkan.
Marcin W
3 miesiące temu
Moim zdaniem polskie spółki energetyczne i państwo Polskie robią za mało biogaz stoi elektrowni atomowych przetwórstwo węgla w ropę i gaz nie ma nie wykonuje się w Polsce odwiertów w poszukiwaniu ropy gazu lub jakichkolwiek minerałów bo ceny pozwoleń są gigantyczne i to powinno się zmienić trzeba dokonać skoku technologicznego mamy gigantyczne szanse Recykling mógłby nam pomóc a go prawie nie ma .
bnu
3 miesiące temu
K.Jackowski powinien założyć partie , ma sporo słuchaczy.
...
Następna strona