Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Głosowanie w brytyjskim Parlamencie. Dyskusja o kolejnych wariantach brexitu

Posłowie Izby Gmin rozważą alternatywne modele brexitu: odwołanie go, twardy brexit, grę na czas i odłożenie nawet o rok. W piątek minął termin, do którego Wielka Brytania miała opuścić Unię Europejską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Parlament brytyjski w Londynie. (Fot: skeeze)

Brytyjscy posłowie po raz kolejny debatują nad sposobem wyjścia z Unii Europejskiej. Zeszłotygodniowa debata nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć – parlamentarzyści odrzucili wszystkie omawiane warianty.

Zwolennicy zorganizowania ponownego referendum wierzą jednak, że czas przemawia na ich korzyść. 29 marca Wielka Brytania miała przecież wziąć definitywny rozwód z UE, a tak się nie stało. W tej sytuacji scenariusze, które wydawały się nierealne jeszcze do niedawna, stają się całkiem prawdopodobne.

Obejrzyj: Brexit. "To jest trochę mit, że Brytyjczycy żałują swojej decyzji"

Ostatnio największą popularnością cieszyły się drugie referendum i zmiękczenie brexitu - pomysł unii celnej ze Wspólnotą. To drugie rozwiązanie ma szanse uzyskać zgodę większości posłów. Dzisiejsze głosowanie nie jest wiążące prawnie, ale jeśli większość opowie się za nim, premier Theresie May nie łatwo będzie zignorować jego wynik. Jej rząd i tak stracił już szacunek większości Brytyjczyków za to, że nie potrafił wynegocjować korzystnych warunków brexitu. A tak naprawdę – nie wynegocjował żadnych.

Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest średnia wieku protestujących. Znacząco przekracza 40, jeśli nie 50 lat.
Brexit. Byliśmy wśród protestujących Brytyjczyków. Widok momentami kuriozalny

Scenariusze rozważane na Downing Street to twardy brexit 12 kwietnia lub dalsze odwlekanie wyjścia ze Wspólnoty – nawet o ponad rok. Brytyjskie gazety donoszą, że w obu głównych partiach narasta przekonanie, że coraz bardziej prawdopodobny staje się scenariusz wcześniejszych wyborów parlamentarnych – informuje IAR.

Posiedzenie Izby Gmin
Kolejne głosowania w brytyjskim parlamencie. "Deal May" znów na stole

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: brexit, wielka brytania, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-04-2019

EmiUE chce zrobic z zachodniej Europy drugą Polske, gdzie beda elity i ludzie harujacy za miske ryżu... Tylko twardy Brexit nas wszydtkich europejczykow … Czytaj całość

01-04-2019

Dobry RadekBrytyjczycy, zróbcie twrdy brexit! To będzie najlepsze, najwspanialsze wyjście. Za to będzie wam dozgonnie wdzięczny ... PUTIN !!! Być może będzie aż … Czytaj całość

05-04-2019

EY we made it.O mam pomysł brykne sie protestowac z nimi będzie ekstra

Rozwiń komentarze (4)