Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel
18.03.2020 16:21

Handel w niedzielę będzie czasowo przywrócony? Minister Emilewicz mówi tylko o "towarowaniu"

Czasowo przywrócony handel w niedzielę - takie informacje pojawiły się w mediach w kontekście "tarczy antykryzysowej", którą zapowiedział rząd. Minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz nie odniosła się do tej kwestii wprost podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Mówiła jedynie o towarowaniu sklepów w niedziele

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Otwarcie sklepów w niedziele pomogłoby rozładować kolejki i zwiększyć dochody w handlu.

Sklepy wielkopowierzchniowe otwarte w niedzielę - to scenariusz od którego zdążyli się odzwyczaić Polacy. Tymczasem, według nieoficjalnych informacji, które dotarły do mediów, rząd ma planować czasowe zniesienie zakazu handlu. Oznacza to, że supermarkety i dyskonty znów mogłyby prowadzić sprzedaż w ostatni dzień tygodnia.

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu nie potwierdziła tego jednak minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. Po pytaniu od dziennikarzy nie stwierdziła wprost, że sklepy będą lub nie będą otwarte. Podkreślała jednak, że w tej chwili mowa jest jedynie o towarowaniu sklepów. - Na mocy oświadczenia Państwowej Inspekcji Pracy, Komendanta Głównego Policji i Prokuratora Generalnego umożliwiliśmy towarowanie sklepów w niedziele. Wszystko po to, by te opróżniające się gwałtownie sklepy były od poniedziałku gotowe dla klientów. Działa to od poprzedniej niedzieli na podstawie oświadczenia – powiedziała Emilewicz.

Zawieszenie zakazu handlu byłoby odpowiedzią na apele Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz Polskiej Izby Handlu, które prosiły o tę decyzję gabinet Mateusza Morawieckiego.

Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, w związku z zagrożeniem koronawirusem niedzielny zakaz handlu zostaje złagodzony. W niedzielę mogą odbywać się dostawy w sklepach. Szefowa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji komplementuje to posunięcie. - To ograniczy tłok w sklepach - mówiła Renata Juszkiewicz w rozmowie z money.pl.

Zobacz też: Koronawirus. Zamknięte centra handlowe. "Liczymy na specustawę"

Pomysł złagodzenia zakazu popierała nawet handlowa "Solidarność". Chociaż nie ma pewności, czy będzie równie przychylna pomysłowi jego zawieszenia.

Renata Juszkiewicz komplementuje pomysł rządu
Zakaz handlu złagodzony. "To doskonały pomysł, będzie mniejszy tłok w sklepach"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2020

kelo...sam zakaz handlu sam w sobie był błędem -

18-03-2020

Agnes.Jakaś paranoja , sprzedawcy tak się narażają , wpieprzcie im jeszcze niedziele , jak by było mało godzin w tygodniu.Ludzie zastanówcie się.

18-03-2020

pomoikgłupota zakazu wychodzi !!!

Rozwiń komentarze (19)