Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inteligencja
10.07.2020 22:54

Inteligencja. Po czym poznać inteligentnych ludzi?

Inteligentni ludzie to nie tylko ci, którzy mają dużą wiedzę teoretyczną. Naukowcy od lat próbują zbadać wspólne cechy osób inteligentnych. I choć nie ma jednego zestawu takich cech, to niektóre się powtarzają. Po tym poznasz inteligentnych ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
Ludzie inteligentni nie zawsze muszą nosić okulary. Po czym ich poznać?

Badania nie znajdują jednej recepty na ludzi inteligentnych. I na pewno nie każda z poniższych cech musi oznaczać ponadprzeciętną inteligencję. Często mówi się, że ludzie inteligentni przeklinają, są bałaganiarzami czy są kreatywni.

Oto nieco mniej oczywiste i nie tak popularne cechy takich ludzi.

Po pierwsze, szybki chód

Badania dowodzą, że szybsze chodzenie zdecydowanie mocniej pobudza mózg do myślenia niż spacerowanie w powolnym tempie. Ludzie o ponadprzeciętnym IQ więc co do zasady chodzą szybciej od pozostałych.

Po drugie, czarny humor

Według badań naukowców, osoby, które uzyskiwały wysoki wynik w testach na inteligencję zazwyczaj bardzo lubiły czarny humor. Jednocześnie nie oznacza to jednak, że miały jakiekolwiek zaburzenia lub były agresywne.

Po trzecie, poczucie humoru

Nie tylko czarny, ale również bardziej klasyczny humor. Ludzie inteligentni zazwyczaj są zabawni i potrafią rozśmieszyć ludzi niezależnie od ich poczucia humoru. Badania jednej z uczelni w Nowym Meksyku dowodziły, że komicy często mają wysokie IQ.

Po czwarte, skromność

Ludzie inteligentni często nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że mają ponadprzeciętne IQ. A nawet jeśli to wiedzą, to nie wykorzystują tego do wydawania ostrych sądów czy narzucania swojego zdania innym.

Jednocześnie bardzo często inteligencja to świadomość, że wciąż nie ma się pojęcia o wielu rzeczach z różnych dziedzin. I że nie da się wiedzieć wszystkiego.

Po piąte, samotność

Inteligentni ludzie się nie nudzą - mówi się często. Ale rzeczywiście coś w tym jest, bo naukowcy zauważyli, ze dla osób z wysokim IQ samotność nie stanowi żadnego problemu. Spora ich część nawet lubi przebywać z samym sobą, co jednak nie zawsze oznacza postawy aspołeczne czy izolację towarzyską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2020

JohnyLudzie inteligentni mają poczucie niewiedzy, nie wydają pochopnych opinii i nie piszą komentarzy pod artykułami WP

11-07-2020

GrażynaJoanny udaje inteligenta, bo szybko chodzi i myśli, że posłużył się czarnym humorem🙆

11-07-2020

IQ ...Piszą, piszą ale zazwyczaj gdy coś ich wkurzy !?! Xd

Rozwiń komentarze (4)