Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
JACEG
|
aktualizacja

Inteligencja. Po czym poznać inteligentnych ludzi?

4
Podziel się

Inteligentni ludzie to nie tylko ci, którzy mają dużą wiedzę teoretyczną. Naukowcy od lat próbują zbadać wspólne cechy osób inteligentnych. I choć nie ma jednego zestawu takich cech, to niektóre się powtarzają. Po tym poznasz inteligentnych ludzi.

Ludzie inteligentni nie zawsze muszą nosić okulary. Po czym ich poznać?
Ludzie inteligentni nie zawsze muszą nosić okulary. Po czym ich poznać?
bDIxawCt

Badania nie znajdują jednej recepty na ludzi inteligentnych. I na pewno nie każda z poniższych cech musi oznaczać ponadprzeciętną inteligencję. Często mówi się, że ludzie inteligentni przeklinają, są bałaganiarzami czy są kreatywni.

Oto nieco mniej oczywiste i nie tak popularne cechy takich ludzi.

Po pierwsze, szybki chód

Badania dowodzą, że szybsze chodzenie zdecydowanie mocniej pobudza mózg do myślenia niż spacerowanie w powolnym tempie. Ludzie o ponadprzeciętnym IQ więc co do zasady chodzą szybciej od pozostałych.

bDIxawCv

Po drugie, czarny humor

Według badań naukowców, osoby, które uzyskiwały wysoki wynik w testach na inteligencję zazwyczaj bardzo lubiły czarny humor. Jednocześnie nie oznacza to jednak, że miały jakiekolwiek zaburzenia lub były agresywne.

Po trzecie, poczucie humoru

Nie tylko czarny, ale również bardziej klasyczny humor. Ludzie inteligentni zazwyczaj są zabawni i potrafią rozśmieszyć ludzi niezależnie od ich poczucia humoru. Badania jednej z uczelni w Nowym Meksyku dowodziły, że komicy często mają wysokie IQ.

bDIxawCB

Po czwarte, skromność

Ludzie inteligentni często nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że mają ponadprzeciętne IQ. A nawet jeśli to wiedzą, to nie wykorzystują tego do wydawania ostrych sądów czy narzucania swojego zdania innym.

Jednocześnie bardzo często inteligencja to świadomość, że wciąż nie ma się pojęcia o wielu rzeczach z różnych dziedzin. I że nie da się wiedzieć wszystkiego.

bDIxawCC

Po piąte, samotność

Inteligentni ludzie się nie nudzą - mówi się często. Ale rzeczywiście coś w tym jest, bo naukowcy zauważyli, ze dla osób z wysokim IQ samotność nie stanowi żadnego problemu. Spora ich część nawet lubi przebywać z samym sobą, co jednak nie zawsze oznacza postawy aspołeczne czy izolację towarzyską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIxawCW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Johny
8 miesięcy temu
Ludzie inteligentni mają poczucie niewiedzy, nie wydają pochopnych opinii i nie piszą komentarzy pod artykułami WP
Grażyna
8 miesięcy temu
Joanny udaje inteligenta, bo szybko chodzi i myśli, że posłużył się czarnym humorem🙆
IQ ...
8 miesięcy temu
Piszą, piszą ale zazwyczaj gdy coś ich wkurzy !?! Xd
bDIxawCX
Goniaa
8 miesięcy temu
Hm...... Jakby to powiedzieć...po przeczytaniu tego wychodzi że jestem mega !!! Inteligentna. Ale numer...