Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jadwiga Emilewicz rekomendowana na wicepremiera

Szef Porozumienia, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podaje się do dymisji. Na stanowisko wicepremiera zarekomendował minister rozwoju Jadwigę Emilewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Gowin podaje się do dymisji, Emilewicz ma go zastąpić w funkcji wicepremiera

- Ponieważ nie przekonałem koalicjantów do przełożenia wyborów, podaję się do dymisji - ogłosił wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - Na stanowisko wicepremiera rekomendujemy minister Emilewicz - dodał i podkreślił, że środowisko PiS rekomendację przyjęło "życzliwie".

- Najważniejszą rzeczą jest stabilizacja i bezpieczeństwo, zarówno zdrowotne, jak i gospodarcze. Takie są podstawy naszych decyzji, które zarekomendował nam premier Gowin. Przed nami kolejne inicjatywy ustawodawcze, będziemy rekomendować dalsze rozwiązania, byśmy przetrwali największy kataklizm gospodarczy, jaki dotyka Polskę w ciągu ostatnich stu lat - powiedziała Jadwiga Emilewicz.

- Przegrupowujemy wojska, ale lider zostaje ten sam. Na czele Porozumienia pozostaje Jarosław Gowin, my jesteśmy wykonawcami jego woli. Będziemy promować i proponować dalsze zmiany gospodarcze. Będziemy współpracować z rządem. Jesteśmy dobrze przygotowani na ten trudny czas i gwarantujemy bezpieczeństwo wszystkim obywatelom - dodała.

Obejrzyj: Epidemia jak wojna. "Nie ma pytania, czy nas stać"

Kim jest Jadwiga Emilewicz?

Dynamiczna, kompetentna, sympatyczna. Tak mówią o Jadwidze Emilewicz osoby, które mają z nią styczność. Niewysoka, uśmiechnięta, mówi szybko i wyraźnie. Otwarta, nie unika rozmów z dziennikarzami.

W latach 2015-2018 wiceminister rozwoju, w latach 2018-2019 minister przedsiębiorczości i technologii, a od 2019 - minister rozwoju. Politycznie związana z Jarosławem Gowinem. Była wiceprezesem jego partii Polska Razem, a obecnie jest wiceprezesem Porozumienia.

Krakowianka i harcerka. Z wykształcenia politolog. - Każda pełniona przeze mnie funkcja silnie naznaczona jest tym, co wyniosłam z Szarej Siódemki - jednego z najstarszych środowisk harcerskich w Krakowie - pisze o sobie na swojej stronie internetowej.

Pracowała w Departamencie Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Później tworzyła Muzeum PRL-u w Krakowie. Była radną wojewódzką, bez powodzenia startowała do Europarlamentu. Jednocześnie nie porzuciła pracy naukowej - w 2011 r. otworzyła przewód doktorski.

- Chciałam bardzo podziękować za zaufanie i powierzenie mi tej misji. Decyzja była decyzją szybką i dalekowzroczną, decyzją odpowiedzialności za stan państwa. Najważniejszą rzeczą jest stabilizacja życia społecznego i gospodarczego. Porozumienie będzie mocnym głosem w zakresie wsparcia gospodarki - podkreśliła w Sejmie Jadwiga Emilewicz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-04-2020

A TITANIC tonieKiedyś miałem o Emilewicz dobre zdanie. Ale teraz to taki sam niewiarygodny pisowiec. Szkoda. PiS to stan umysłu. Pisowski karierowicz. Po trupach.

06-04-2020

xxxnauczycielka wicepremierem, nic z tego kraju nie zostanie.

06-04-2020

no nie:zamienił stryjek, siekierkę na kijek...

Rozwiń komentarze (308)