Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Trzeba będzie się wycofać z 500+" - usłyszał Gawkowski od polityków PiS

PiS planuje wycofać świadczenie 500+? To w kuluarowej rozmowie miało paść z ust polityków tej partii, co usłyszał Krzysztof Gawkowski z Lewicy. Jak doprecyzował, padło stwierdzenie, że świadczenie trzeba będzie "obciąć, zmniejszyć".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Krzysztof Gawkowski zdradza kuluarową rozmowę polityków PiS. Mówili o "wycofaniu się 500+"

Przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski w rozmowie z Gazeta.pl zdradził, co usłyszał podczas kuluarowej rozmowy z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

- Za kryzys płacą najsłabsi. W kuluarach sejmowych, chodząc i rozmawiając z posłami PiS, słyszałem: "no, trzeba będzie się wycofać z 500+" - zapewnił.

Dopytywany, czy na pewno usłyszał o "wycofaniu 500+", odparł: "tak, że trzeba będzie obciąć, zmniejszyć, złożyć to na karb kryzysu. Przecież pamiętamy, co się działo. Przecież to jest kryzys gorszy niż w 2008 roku" - powiedział Gawkowski.

Od 1 kwietnia funkcjonuje tzw. tarcza antykryzysowa, czyli rządowa specustawa, która ma złagodzić skutki kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Główna pomoc skierowana jest do przedsiębiorców, rząd oszacował koszty tego rozwiązania na 212 mld zł. Koszt 500+ tylko w 2020 r. to ponad 41 mld zł.

Obejrzyj: 500+, 13. emerytura. Ekonomiści widzą potrzeby gdzie indziej

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-04-2020

zxcjak teraz madki będą pazury robiły, a rzęsy, tak nie można, skandal, jak się patoli daje to się nie zabiera

07-04-2020

SzalenstwoNie tylko patola korzysta z 500+. Oboje z mężem pracujemy.. Tzn pracowaliśmy bo w związku z wirusem nie przedłużono mi umowy bo chwilowo nie jestem … Czytaj całość

06-04-2020

docNetWywaliłem 8 zachwyconych PiSem pracowników i zawiesiłem firmę. Mają 500+ (jeszcze) to chyba się cieszą? W końcu mogą nie pracować a PiS im będzie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1465)