Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artykuł sponsorowany

Jak odkładać pieniądze w Internecie? Poradnik

4
Podziel się:

Odkładanie pieniędzy do skarpety, słoika czy tapczanu to już przeżytek. Takie formy oszczędzania nie zapewniają zysku, a wręcz przeciwnie – pieniądze tracą na wartości wskutek inflacji. Dlatego można odkładać środki na lokacie lub koncie oszczędnościowym, które gwarantują stabilne oprocentowanie, dzięki czemu oszczędności będą rosły. Odkładanie nawet niewielkich kwot, ale regularnie, pozwoli po kilku czy kilkunastu latach zebrać niemałą sumę. Osoby pracujące lub na emeryturze mają często nawyk oszczędzania – warto go wykorzystać i odkładać w Internecie. Jak to zrobić?

Jak odkładać pieniądze w Internecie? Poradnik
(materiał partnera)
bEExMSPp

Alior Bank – konto oszczędnościowe

Alior Bank oferuje różne produkty wspomagające oszczędzanie – m.in. konta oszczędnościowe, w tym:

 • Konto Mega Oszczędnościowe – oprocentowanie promocyjne wynosi nawet 2,2% do kwoty 100 tys. przez 3 miesiące, a jeśli spełni się pewne warunki korzystania z Konta Jakże Osobistego, oprocentowanie wzrasta do 2,6%. Przelewanie online bez ograniczeń i natychmiastowe przelewy na konto osobiste, a także stały dostęp do historii transakcji online i mobilnie. Tutaj dowiesz się, jak uzyskać oprocentowanie nawet 2,6%.
 • Konto oszczędnościowe – przy połączeniu konta oszczędnościowego z Kontem Jakże Osobistym można wybrać, jako jedną z darmowych korzyści, opcję zwiększenia oprocentowania na środki do 20 tys. zł do 2,7%. Sprawdź dokładne warunki konta oszczędnościowego w ramach korzyści z Kontem jakże Osobistym.
bEExMSPr

Czym się różni konto oszczędnościowe od osobistego? Konto osobiste jest przeznaczone do codziennego korzystania i ma wiele funkcji np. przelewy każdego rodzaju, płatności online, zbliżeniowe, korzystanie z karty, wypłaty i wpłaty z bankomatów. Jest funkcjonalne i wygodne, ale nie oprocentowane, gdyż celem nie jest oszczędzanie, ale bieżące zarządzanie finansami. Tymczasem na koncie oszczędnościowym odkłada się środki i oczekuje zysków w dłuższym terminie. Zazwyczaj nie można do niego wyrobić karty, wypłacać pieniędzy z bankomatów, a czasem także robić przelewów, poza zasilaniem swojego konta osobistego. Ma to ułatwiać oszczędzanie, bo gdyby można było dowolnie przelewać, wypłacać, płacić kartą czy online środkami z konta oszczędnościowego, to pewnie szybko by się one rozeszły na bieżące wydatki.

Jakie są zalety korzystania z takiego rachunku oszczędnościowego? Podstawowe zalety kont oszczędnościowych w Alior Banku to:

 • Wysokie oprocentowanie pozwalające na atrakcyjny zysk.
 • Możliwość bieżącej kontroli procesu oszczędzania.
 • Możliwość odkładania małych czy większych kwot każdego dnia poprzez przelewy z konta osobistego.
 • Natychmiastowe, darmowe i na dowolną kwotę przelewy między kontem osobistym w Alior Banku a kontem oszczędnościowym.

Dla kogo jest polecane konto oszczędnościowe? Praktycznie dla każdego, kto chce regularnie oszczędzać i odkładać różne sumy zależnie od sytuacji finansowej. Nawet jeśli na start masz niewiele, to już zawsze coś, a założenie takiego rachunku być dobrą motywacją do regularnego oszczędzania.

bEExMSPx

Alior Bank: lokaty

Konto oszczędnościowe to rozwiązanie dla osób szukających opcji oszczędzania w trybie ciągłym. Jednak jeśli masz trochę większe środki i chcesz na nich zyskać, to postaw na inną metodą gromadzenia środków. Wybierz także lokatę bankową, jeśli możesz swoje oszczędności zablokować na dłuższy termin i nie planujesz żadnych większych wydatków w najbliższej przyszłości. Pamiętaj, że zerwanie lokaty przed upływem jej terminu, najczęściej wiąże się z utratą całości odsetek naliczonych do dnia jej likwidacji. W ofercie Alior Banku znajdziesz szeroki zakres dostępnych terminów lokat oraz dopasowane stawki oprocentowania.

Korzyści z posiadania lokaty bankowej:

 • stałe, gwarantowane oprocentowanie w okresie trwania lokaty,
 • niska kwota minimalna lokat,
 • brak jakichkolwiek kosztów związanych z prowadzeniem rachunku lokaty,
 • możliwość negocjowania oprocentowania dla większych kwot,
 • elastyczne okresy oszczędzania do wyboru,
 • możliwość automatycznego odnawiania na kolejny na okres,
 • możliwość otwarcia lokaty w wybranej walucie.

Jak wybrać najlepszą opcję? Pomocny może być ranking lokat, gdzie porównywane są parametry takie jak oprocentowanie lokat, czas trwania, warunki zerwania czy odnawialność. Alior Bank oferuje szeroki wybór okresów, typów i walut lokat, dzięki czemu każdy może wybrać lokatę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Oferta Alior Banku obejmuje m.in.:

bEExMSPy
 • Lokatę dla nowego Klienta, z oprocentowaniem 3% i maksymalną kwotą 50000 PLN, dostępną dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, w terminie 14 dni od daty otwarcia kartoteki klienta w Banku (szczegóły i warunki znajdziesz w obowiązującej Tabeli Oprocentowania Alior Banku S.A.),
 • Atrakcyjnie oprocentowane lokaty na nowe środki, z terminami od 92 dni do 19 miesięcy i zróżnicowanym poziomem oprocentowania w zależności od wybranego okresu. Definicję nowych środków oraz aktualne stawki oprocentowania znajdziesz w obowiązującej Tabeli Oprocentowania Alior Banku S.A.). Jeśli jesteś już klientem Alior Banku, lokatę możesz otworzyć za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, • Lokaty standardowe z szerokim wachlarzem dostępnych terminów i walut oraz niskimi kwotami minimalnymi, dzięki czemu możesz dopasować lokatę do swoich indywidualnych potrzeb.

Dlaczego lepiej oszczędzać z bankiem online?

Oszczędzanie tradycyjne do skarbonki, odchodzi do lamusa. Co więcej, jest nie tylko niemodne, ale też niewygodne, nieopłacalne, a czasem ryzykowne (jeśli chodzi o trzymanie oszczędności w domu). Bezpieczniej jest mieć środki na koncie. Ponadto pozwala to prościej zarządzać nimi i kontrolować na bieżąco kwotę oszczędności i dokładane środki. Wystarczy zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, aby sprawdzić stan konta, dokonać przelewu z konta osobistego na oszczędnościowe lub odwrotnie, założyć nową lokatę, zerwać starą itd. Wszystko to bez wychodzenia z domu, udawania się do oddziału, stania w kolejkach i marnowania czasu.

bEExMSPS
Artykuł sponsorowany
alior bank
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(4)
Fen
2 lata temu
Kłucie z ludzi w żywe oczy. Banki to największe legalne oszustwo naszych czasow nie mające nawet własnych funduszy
pm
2 lata temu
Piszcie prawdę w nagłówku: nie gospodarka tylko reklama, nie poradnik tylko naganiacz.
Emeryr
2 lata temu
Już lece tylko zadrè kiece !!!!!
bEExMSPT
Marek
2 lata temu
Dno