Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Artykuł sponsorowany

Jeszcze więcej luksusu na Galeon 700 Skydeck

Podziel się

Nowy 700 Skydeck jest następcą jachtu Galeon o tej samej nazwie, cieszącego się uznaniem ze względu design i innowacyjność, ale niewiele ich łączy. Nowy model przynosi zupełnie nowe podejście do dystrybucji przestrzeni, nowinki technologiczne i jeszcze więcej luksusowych funkcji na pokładzie. Uderzająca prezencja zewnętrzna i jego dynamiczny profil są podstawą filozofii projektowej modeli z tej serii.

Jeszcze więcej luksusu na Galeon 700 Skydeck
(materiały partnera)
bDYAKIPV

Galeon 700 Skydeck to nowy model flagowy w ofercie stoczni Galeon

To połączenie klasycznych linii jachtów motorowych z nowoczesnym designem. Widocznym i ważnym elementem nowoczesnego designu są duże panoramiczne przeszklenia w nadbudówce i kadłubie oraz szerokie, całe ze szkła główne drzwi, które po złożeniu otwierają ogromną przestrzeń, łączącą cześć wypoczynkową kokpitu z pierwszą częścią salonu. W przestronnym salonie w części przedniej po prawej stronie znajduje się główna sterówka z dwoma dużymi fotelami kapitańskimi, regulowanymi elektrycznie. Sterówka z rozbudowaną elektroniką nawigacyjną, wsparta wieloma systemami zarządzania, pozwala bezpieczne i komfortowo prowadzić tak dużą jednostkę. Nad sterówką znajduje się wykonany z włókna węglowego elektrycznie otwierany szyberdach. Z włókna węglowego wykonane są także cała nadbudówka oraz hard top – powoduje to zmniejszenie masy jachtu oraz pozwala obniżyć środek ciężkości, dzięki czemu jacht jest niezwykle sprawny nautycznie.

bDYAKIPX

Po lewej stronie salonu znajduje się duża kanapa w kształcie litery "U", na której przy dwóch elektrycznie regulowanych stołach możemy spożywać przygotowane przez pokładowego chefa kuchni posiłki, a wieczorem strefa kanap może szybko zmienić się w ogromy kilkuosobowy lounge, naprzeciwko którego elektrycznie wysuwany telewizor oraz system hi-endowego nagłośnienia umili oglądanie ulubionych filmów.

Na dolnym mieszkalnym pokładzie znajdziemy najbardziej rozpoznawalną część designu wnętrz pod nazwą "Floating Design". Jest to filozofia tworzenia funkcjonalnych i ergonomicznych przestrzeni przy zachowaniu doskonałego wyglądu. Połączenie giętych elementów drewna z klasycznymi liniami mebli, skąpanych w świetle nowoczesnych dodatków LED, to swoisty pokaz możliwości, który tworzy spójną całość i nadaje wnętrzom wyjątkowego charakteru. Połączenie najwyższej jakości wykończenia z dbałością o detale i nowoczesny design powoduje, że osoby przebywające na jachcie czują się bardzo komfortowo i bezpiecznie.

Na górnym pokładzie, oprócz standardowego stanowiska dla skippera, nie zabrakło baru z lodówką, zlewem, grillem i kostkarką. Na górnym pokładzie jest mnóstwo miejsca do wypoczynku, opalania i wspólnego spędzania czasu. Nad głowami rozpościera się hard top z wbudowanym, otwieranym dachem, a także indywidualnie zaprojektowane nagłośnienie.

bDYAKIQd

Część rufowa została zaprojektowana od początku i dzieli się na przestrzeń techniczną z garażem, gdzie rozlokowana została większość systemów jachtowych takich jak system klimatyzacji i ogrzewania, agregaty prądotwórcze, odsalarki oraz żyroskopowy system stabilizacji jachtu. Inżynierowie zaprojektowali przestrzeń na rufie tak, że dostęp serwisowy jest do podzespołów bardzo łatwy. Druga część zabudowy na rufie to komfortowa dwuosobowa klimatyzowana kabina skippera, a na samym końcu jachtu mamy do dyspozycji hydraulicznie opuszczaną platformę kąpielową, na której z polecenia armatora znajduje się duży ponton ze stacjonarnym silnikiem.

Jachty motorowe to przede wszystkim mocne i bezawaryjne silniki

Gwarantują doskonałe osiągi oraz bezpieczeństwo pływania, a silniki diesla z mocą do 2 x 1300 KM dostarczą wymaganych osiągów. Model ten potwierdził w testach oraz podczas codziennego użytkowania, że spełnia oczekiwania projektowe i wytycza nowy kierunek do produkcji jednostek.

Projektanci oraz inżynierowie Galeonu przy tworzeniu nowego jachtu bazowali na siostrzanym modelu Galeon 680 FLY, który otrzymał w 2019 roku w Cannes nagrodę World Yacht Trophies w kategoriach najlepszy design i najbardziej innowacyjny jacht do 24 m.

bDYAKIQe

Co roku stocznia Galeon przygotowuje dwie, trzy nowe propozycje nowych jednostek. Obecnie 70-stopowa jednostka to nie koniec naszej skali. Nowa 80-stopowa jednostka przygotowywana na przyszły sezon będzie przedsmakiem i wejściem do ligi Super Yachts, który z jednej strony jest kontynuacją dotychczasowych linii z logo Galeonu, a z drugiej strony będzie odzwierciedleniem najnowszych i zarezerwowanych dla dużo większych jednostek rozwiązań projektowych.

bDYAKIQy
Artykuł sponsorowany