Notowania

Kacper Płażyński dostał z pośredniaka 20 tys. zł na otwarcie kancelarii prawnej

Pracował jako kierownik w państwowej Enerdze, ale zwolnił się, by zawalczyć o fotel prezydenta Gdańska. Po przegranych wyborach zarejestrował się jako bezrobotny i dostał prawie 20 tys. na założenie kancelarii prawnej. 30-letni polityk PiS deklaruje majątek wart ok. 900 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Dejnarowicz/FORUM)
Tuż po zdaniu egzaminu adwokackiego Kacper Płażyński w wieku 28 lat został kierownikiem w pionie ds. korporacyjnych Energi. Teraz jako bezrobotny dostał 20 tys. unijnej dotacji. - Legalnie dostałem dofinansowanie - broni się.

Trójmiejska "Gazeta Wyborcza" informuje, że niedoszły prezydent Gdańska po wyborach samorządowych zarejestrował się w pośredniaku i sięgnął po unijne pieniądze przeznaczone na aktywizację zawodową bezrobotnych.

Polityk PiS, który w 2017 roku zdał egzamin adwokacki, za uzyskane blisko 20 tys. zł założył kancelarię. Wcześniej pracował na kierowniczym stanowisku w państwowej spółce Energa. Zwolnił się blisko rok temu, by mieć czas na kampanię wyborczą.

Gazeta zaznacza, że uzyskanie dotacji przez szefa gdańskiego klubu radnych PiS prawdopodobnie odbyło się legalnie, ale jednocześnie wskazuje na bardzo dobrą sytuację finansową młodego polityka.

Zgodnie z oświadczeniem majątkowym z końca 2018 roku, Kacper Płażyński wyceniane na pół miliona złotych mieszkanie, a także warte 333 tys. zł udziały w dwóch innych nieruchomościach. Do tego zadeklarował ponad 70 tys. zł oszczędności.

Płażyński informacje "Wyborczej" potwierdza, ale sprawę bagatelizuje. Dotację dla bezrobotnych określa jako legalne dofinansowanie na działalność gospodarczą. "#JaCieNieMoge Afera na miarę Wyborczej" - kpi w twitterowym wpisie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: dotacje dla bezrobotnych, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2019

PoznańA mówią że PiS nie kradnie!!!!!!!!!!!!!

06-03-2019

CzesioA innym obywatelom, którzy dostają 20 tys. dotacji na rozpoczęcie działalności ktoś zagląda do kieszeni ile mają majątku ?

06-03-2019

m-53Szczujnia czuwa i pisze "prawdopodobnie legalnie". Krótko mówiąc redaktor piszący to jest "prawdopodobnie świnia".

Rozwiń komentarze (12)