Trwa ładowanie...
bErHRCtN

Notowania

Przejdź na

Kary dla obywateli w stanie epidemii. "Niezgodne z prawem"

Kary za zgromadzenia publiczne są niezgodne z prawem? - Obowiązujące przepisy nie są zgodne z prawem, chociaż wydane są jako prawo - rozporządzenie czy ustawa. Dla porównania powiem, że ustawa o stanie klęski żywiołowej, ta, której nie ma w Polsce, wprowadza nawet dalej idące obostrzenia, a jednocześnie kary przewidziane w tej ustawie za złamanie obostrzeń są dużo niższe, bo do 5 tys. zł. Natomiast ustawa, która obecnie obowiązuje, zakłada wyższe kary, więc już tu narusza konstytucyjną zasadę proporcjonalności, czyli działania z umiarem władzy państwowej w stosunku do obywateli - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. - Każdy, kto otrzyma taką karę może jedynie się odwołać do sądu wyższej instancji i muszą się obawiać, że sanepid ściągnie te pieniądze, jeśli pozna rachunek bankowy, a na nim będzie kwota wystarczająca do zabezpieczenia tej kary - dodał.

0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
bErHRCtZ
KOMENTARZE
(6)
Zart
rok temu
wasz zart Nie ma wolności mediów bez oglądalności reklam TO MI ZAPŁACIE ZA ZUŻYTY TRANSFRER NETA ZA KTORY PLACE!!!NA REKLAMY.
R8
rok temu
Czyli trzeba trzymać gotówkę w domu.
mgr
rok temu
Od kiedy to szef NRA decyduje o tym co jest a co nie jest zgodne z prawem?
bErHRCur
śmieszek
rok temu
Kwiczcie dalej robaki z kodu :) wasz kwik to muzyka na moje uszy tępoty jedne :) p.s. a kare i tak zapłacicie (tzn. będzie od was robaki ściągnięta ) :)
Flick
rok temu
oddaliście władzę masonerii !!!....nie widzicie tego?, jesteście ślepi, czy głupi?