Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KAS. W środę strajk ostrzegawczy w skarbówkach i urzędach celnych

17
Podziel się

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzą w środę 20-miutowy strajk ostrzegawczy. Nie zgadzają się na redukcję zatrudnienia, zamrożenie płac.

KAS. W środę strajk ostrzegawczy w skarbówkach i urzędach celnych
W środę klienci nie będą obsługiwani w urzędach skarbowych w godzinach 9.55 - 10.15 (money.pl, Rafał Parczewski)
bEqFbNVN

– Podczas pandemii pracowaliśmy ciężej niż zwykle, obsługując przyspieszone zwroty VAT czy udzielając ulg podatkowych. W kryzysowej dla budżetu sytuacji nasza praca jest bardzo potrzebna, a słyszymy, że jesteśmy "kosztem" – powiedziała w rozpowie z "Rzeczpospolitą" Agata Jagodzińska ze śląskiej "Solidarności" skarbowców.

Nawiązała tym samym do wypowiedzi ministra finansów Tadeusza Kościńskiego, który mówił o konieczności cięcia kosztów w administracji.

Dlatego w środę funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej okażą swoje niezadowolenie. Ustawa regulująca wykonywanie służby zabrania im "uczestniczyć w strajku, a także w działalności zakłócającej normalną pracę jednostki organizacyjnej KAS", więc zdecydowali się na symboliczne działanie: wyłączą komputery na 20 minut.

bEqFbNVP
Zobacz także: Deficyt budżetu. "Czekamy na pieniądze na UE, aby uruchomić inwestycje"

Przerwa w obsłudze zacznie się o godzinie 9.55, a zakończy o 10.15.

bEqFbNVV

Według danych na koniec 2019 roku w Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnionych było 61 648 pracowników.

Pracownicy skarbówki nie zgadzają się na:

·        zamrożenie płac w sferze budżetowej,

·        likwidację 3 proc. odpisu na fundusz nagród oraz innych dodatkowych świadczeń,

bEqFbNVW

·        redukcję zatrudnienia w KAS,

·        obciążenie pracowników i funkcjonariuszy kosztami odpraw emerytalnych związanych z redukcjami zatrudnienia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqFbNWq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
jacho
10 miesięcy temu
Pracownicy skarbówki - taki protest to nic nie da. Potrzebne są bardziej radykalne formy np. zamknięcie urzędów na 3dni. A jak to nie pomoże to na dłużej. Protest w postaci 20 min wyłączania komputerów to kpina w oczach rządzących. Z takimi osobami jak rządzący się nie negocjuje , nie pisze pism w formie "zwracam się z uprzejmą prośbą...." bo tu trzeba konkretów takich żeby ich zabolało. Jakoś górnicy znów mają to co chcieli....
Ula
10 miesięcy temu
Wybraliscie nie stekac waszymi rekami zniszczyli polska przeciebiorczosc I dostaniecie kopa ku chwile .....s?
Iwe
10 miesięcy temu
Zawsze mówiłam że to tylko kwestia czasu kiedy będziemy pracować za miskę ryżu!!! A ci na górze będą się cieszyć i zajadać dalej kawior popijając szampanem?!!! Dla nich podwyżki nie mają znaczenia bo mają z czego opłacać A jak nie chcą płacić to przepisują wszystko na żony!!! Jak długo jeszcze?!!
bEqFbNWr
Emerytka
10 miesięcy temu
Na całym świecie nikt nie lubi płacić podatków. Pracowałam w tej instytucji przez prawie 40 lat. Jak przekroczyło mi 14 zł wynagrodzenia to zabrano mi rodzinny dodatek. Od 2008 roku wynagrodzenia w fiskusie były zamrożone do mojego odejścia na emeryturę nie odmrożono 2017 r. Ciągle ta najniższa instytucja jest poniewierana. Rząd niech obetnie posłom senatorom bankowcom spółkom skarbu panstwa a nie szuka u najniższych. Skandal skandal skandal.
Urzędnik wyks...
10 miesięcy temu
Urzędnicy zawsze pracowali za grosze a teraz za paczkę ryżu. Natomiast "góra" nie chce o tym słyszeć bo ich to nie dotyczy.