Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Walków
Marcin Walków
|
aktualizacja

Milion aut elektrycznych premiera Morawieckiego. "To perspektywa raczej po 2030 r."

Premier Mateusz Morawiecki kilka lat temu zapowiadał, że w 2025 r. na polskich drogach będzie milion aut elektrycznych. Do tej liczby naprawdę sporo brakuje. - Obecnie mamy rzeczywiście 34 tys. samochodów elektrycznych (BEV) w parku maszynowym, który łącznie ma 20 mln pojazdów w Polsce. Przewidujemy, że w 2025 r. będziemy zmierzać w kierunku 240 tys. pojazdów osobowych i lekkich dostawczych. Mityczny milion to perspektywa raczej po 2030 r. Analizy zakładają, że w okolicach 2027 r. ceny aut elektrycznych i konwencjonalnych zrównają się, a nawet "elektryki" będą tańsze - mówił Aleksander Rajch, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), w programie money.pl.

wideo
infrastruktura
27
Podziel się:
KOMENTARZE
(27)
Realny
6 miesięcy temu
Elektro mobilność to będzie wielki problem nie tylko z ładowaniem ale też z utylizacją zniszczonych przed czasem baterii po szybkim ładowaniu dlatego i rynek wtórny zostanie dobity. Premier i jego mądre głowy se teoretyzowali podpisując te unijne bzdury bo nie zbilansowali możliwości i potrzeb na energie elektryczną a tej za chwilę będzie systematycznie brakować. Jest ogromna potrzeba wzmocnienia produkcji energii elektrycznej i to czystej a to zapewnią średniej mocy reaktory jądrowe.
Ikifor
6 miesięcy temu
Elektryczne samochody to ślepy zaułek. Pomijam koszt wyprodukowania energii elektrycznej, mało jednak kto wspomina o obciążeniu sieci przesyłowej...no chyba, że stacje ładowania będą zasilane agregatami prądotwórczymi. Tyle że wówczas cała "eko" elektryka bierze w łeb. Panele słoneczne sprawy nie załatwią bo takie ustrojstwo wymagałoby gigantycznych akumulatorów. Fizyki się nie oszuka, bilans energetyczny musi się zgadzać, perpetum mobile nie istnieje. Zresztą problem nie w pozyskaniu energii tylko w jej magazynowaniu i dystrybucji. Przyszłością są hybrydy.
kp_
6 miesięcy temu
się znaczy, że 100 tysięcy mieszkań plus już zrealizowane? kp
geostrateg
6 miesięcy temu
po 2030 to już tylko czołgi elektryczne ;)
Hwueuehj
6 miesięcy temu
Nigdy to nie nastąpi to jak porche Ferrari dla bogaczy. 14lat średnia aut większość kupuje od 5 do 10 letnie auta. To jak kupi za 200tys auto którego raczej nie odsprzeda. Ktoś widział 15 letnie elektryka
...
Następna strona