Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
09.04.2020 15:11

Kolejna lawina wniosków o zasiłek w USA. Już ponad 16 mln Amerykanów nie ma pracy

6,6 miliona Amerykanów złożyło wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA - podał w czwartek tamtejszy departament pracy. Ekonomiści spodziewali się że zrobi to 1,3 mln osób mniej. To kolejna lawina takich wniosków. W ciągu ostatnich trzech tygodni w USA przybyło ponad 16 mln bezrobotnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Amerykanie masowo tracą pracę. W USA jest już 16 mln bezrobotnych. (Fot: AA/ABACA)

To najwyższy wzrost bezrobocia w historii Stanów Zjednoczonych. Przed tygodniem liczna nowych wniosków wyniosła również ponad 6,6 miliona. Tydzień temu szok był tym większy, że ekonomiści spodziewali się wtedy wzrostu o „zaledwie” 3,5 miliona.

(macroNext)
(Fot: macroNext)

Stany Zjednoczone stały się kolejnym epicentrum epidemii koronawirusa. W ciągu ostatnich trzech tygodni w kraju przybyło ponad 16 mln bezrobotnych.

50 proc. amerykańskiego społeczeństwa nie dysponuje oszczędnościami pozwalającymi przetrwać okres spadku dochodów. W samym Nowym Jorku zamknięcie szkół oznacza pozostawienie 114.000 bezdomnych uczniów bez finansowanych przez państwo posiłków i opieki zdrowotnej – zauważają eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Dodają, że 90 proc. najlepiej zarabiających Amerykanów przysługuje płatny urlop zdrowotny. Wśród najmniej zarabiających świadczenie to może otrzymać tylko 47 pro. Pozostali w przypadku zarażenia koronawirusem narażeni są na wysokie koszty nieobecności w pracy.

Ulica w San Francisco, Kalifornia.
Epidemia w San Francisco. Tak z koronawirusem walczy technologiczna stolica świata

Podobnie jak w innych krajach, to w tej właśnie grupie istnieje większe ryzyko zachorowań. Podczas gdy wielu przedstawicieli klasy średniej może pozwolić sobie na pracę zdalną, nisko opłacani pracownicy sklepów, fabryk i poczty nie mają takiej możliwości.

W USA z powodu koronawirusa może umrzeć od 100 do blisko 250 tys. osób. A to oznacza, że chorych w całym kraju może być 12,5 milionów osób (mowa wyłącznie o potwierdzonych przypadkach). Według stanu na 8 kwietnia, w USA jest 398,8. infekcji. Zmarło 12.9 tys. osób.

Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych to publikowany przez amerykański Departament Pracy raport zawierający informacje dotyczące liczby osób, które złożyły wniosek o zasiłek dla bezrobotnych po raz pierwszy.

Dane publikowane są w okresach tygodniowych, w każdy czwartek. Przedstawiana wartość obliczana jest na podstawie danych z poprzedniego tygodnia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: gospodarka, wiadomości, usa, praca, rynek pracy, bezrobocie, koronawirus
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-04-2020

JanekNa dzień dzisiejszy uwzględniając wszystkie straty spowodowane wirusem bezrobocie w USA sięga ~4.5%. Tak, 4.5% więc nie siejcie paniki. W najbliższym … Czytaj całość

09-04-2020

Dobra rada.Oto i "Amerykański styl życia". 2 tygodnie kłopotów i połowa nie ma za co żyć. Jest rozwiązanie: Weź kredyt.

09-04-2020

No toWall Street zatem szybko powróci na nowe szczyty wszechczasów ależ TERAZ będzie dodruk!!!!

Rozwiń komentarze (9)