Piotr Pilewski

Koniec z ulgą dla klasy średniej. "Niektóre osoby poczują się pokrzywdzone"

- Likwidacja ulgi dla klasy średniej była zmianą, która nas bardzo zaskoczyła. Zwłaszcza że w styczniu premier mówił o rozszerzeniu ulgi na inne grupy zawodowe. Cieszę się, że ulga ta zostanie zlikwidowana, dlatego, że niezwykle komplikowała ona system podatkowy. Jednak to, że z jednej strony obniżamy stawkę podatku, a z drugiej likwidujemy ulgę dla klasy średniej, może sprawić, że niektóre osoby będą czuły się pokrzywdzone - powiedziała w programie "Money. To się Liczy" Małgorzata Samborska, doradczyni podatkowa i partnerka w Grant Thornton.

Więcej wideo
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
"Zwykle popełnia się ten błąd". Kiedy wprowadzać produkt na rynek?"Zwykle popełnia się ten błąd". Kiedy wprowadzać produkt na rynek?
Tak wygląda codzienność w biznesie. "Częściej się nie udaje, niż udaje"Tak wygląda codzienność w biznesie. "Częściej się nie udaje, niż udaje"
"Niestety słabo". Tak ocenia sprzedawców w Polsce"Niestety słabo". Tak ocenia sprzedawców w Polsce
Wsiadłem do autonomicznej taksówki. W USA już jeżdżąWsiadłem do autonomicznej taksówki. W USA już jeżdżą
"Szamańskie metody". Ostre słowa o doradcach. Premiera o 17:00"Szamańskie metody". Ostre słowa o doradcach. Premiera o 17:00
Wybrane dla Ciebie