Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Konkurencja na kolei. Rząd zajmie się projektem

8
Podziel się:

Rząd rozważy otworzenie torów kolejowych dla zagranicznych przewoźników. To pozytywnie wpłynęłoby na konkurencję, a więc pasażerowie mogliby spodziewać się obniżek cen za bilety.

Rząd zajmie się ustawą. Możliwe otworzenie się na nowych przewoźników
Rząd zajmie się ustawą. Możliwe otworzenie się na nowych przewoźników (East News)
bECMLLvp

Podczas wtorkowego posiedzenia rządu ministrowie zajmą się projektem ustawy, która otworzy krajowy rynek kolejowy dla przewoźników z Unii Europejskiej. Ustawa powstała w resorcie infrastruktury.

"Polski rynek usług kolejowego transportu pasażerskiego stanie się konkurencyjny. Zostanie otwarty na przewoźników kolejowych z innych państw Unii Europejskiej" - wskazuje Ministerstwo Infrastruktury.

bECMLLvr

Projektowane zmiany dotyczą też m.in. wzmocnienia niezależności i bezstronności zarządcy infrastruktury kolejowej, zapewnienia przejrzystości przepływów finansowych i rozliczeń między zarządcami infrastruktury i przewoźnikami, poprawy efektywności i transparentności udostępniania infrastruktury kolejowej.

Wzmocnione mają zostać również uprawnienia nadzorcze Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Zobacz także: Obejrzyj: Sekundy od katastrofy. Nagranie wjazdu ciężarówki przed pociąg z Berlina
bECMLLvx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECMLLvS
KOMENTARZE
(8)
no wreszcie
2 lata temu
może beton z PKP wreszcie poczuje nad sobą bata konkurencji i zacznie się starać.
puenta
2 lata temu
Kolej pod rządami PiS-u to jeden wielki dramat. Takiego bałaganu w rozkładzie jady i niepunktualności pociągów jeszcze nie było. Nie potrafią zarządzać, więc wprowadzają obcych. Będzie na kogo zwalić winę. A tyle gadali o "repolonizacji" przedsiębiorstw. Hipokryci.
krzych
2 lata temu
Czyli teraz otworza na zagranicznych przewozników,a potem beda repolonizowac,bo stwierdza,że to hańba i skandal,że obcy kapitał zarabia na polskich ,katolickich przewozach.
bECMLLvT
Co? Ten rząd?
2 lata temu
Zajmie się czym?!
brawoPiS
2 lata temu
nie do uwierzenia jest, jaka przepaść dzieli złodziejskie rządy magistrów historii i innych nikomu niepotrzebnych nieudaczników z PO SLD i PSL, od rządu niekradnących fachowców z PiS