Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Kopalnia Turów. Wycofanie czeskiej skargi możliwe, ale Polska musi rozmawiać

74
Podziel się:

- Sięgnęliśmy po opcję atomową, bo nas ignorowano - mówi na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" wiceminister środowiska, który bierze udział w negocjacjach dotyczących Turowa.

Kopalnia Turów. Wycofanie czeskiej skargi możliwe, ale Polska musi rozmawiać
Kopalnia Turów wciąż pozostaje punktem spornym między Czechami a Polską (Wikimedia Commons)

Czeski wiceminister środowiska Vladislav Smrž przekonuje, że do wycofania czeskiej skargi dojdzie, zanim jeszcze zacznie działać grzywna 5 mln euro dziennie, jeżeli Polska zacznie rozmawiać.

Polska i Czechy nie osiągnęły jeszcze kompromisu w sprawie kopalni Turów. Jak przekonuje Vladislav Smrž, po "opcję atomową", a więc skargę do TSUE, Czesi sięgnęli, dlatego, że byli przez Polaków ignorowani.

Zobacz także: 5 mln euro kary dziennie za Turów. "Myślę, że to nie dojdzie do skutku"

Jak przekonuje wiceminister, Czechom nie zależy na zatrzymaniu wydobycia węgla w Polsce.

- To nonsens. Widziałem, że taka narracja się pojawiła w polskich mediach. To o tyle absurdalny zarzut, że naszym celem nie jest wstrzymanie wydobycie węgla w Polsce. To nie nasza sprawa. My tylko chcemy chronić środowisko, aby poprawić sytuację mieszkańców przygranicznych terenów - mówi DGP Vladislav Smrž.

Vladislav Smrž podkreśla, że w sprawie Turowa, czeski rząd będzie trzymał rękę na pulsie i twardo negocjował. - Czeskie media oczekują, że będziemy twardzi - podkreślił na łamach DGP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(74)
oby toby
3 lata temu
z czechami tworzymy trójkąt walczący z EU i mamy awanture?
mak
3 lata temu
Każda Decyzja ma swoje Drugie Dno.Kto najwięcej zyskałby na zamknięciu Turowa ? Czy Czesi ?Czesi mają postsowiecką Elektrownie Atomową i problem z głowy .U nas nie wybudowano bo Polscy Zieloni dostali obłędu i nie dokończono budowy.Więc kto ma produkować prąd Wiatraki nie wszędzie bo znowu Zieloni NIE bo tam będzie gniazdo dżdżownicy wędrującej. A elektrownia Dukovany powstała w 1985 a to technologia Czernobyla.Niech Pan Czeski Minister powie o co chodzi . W BIZNESIE NIEMA ZMIŁUJ SIĘ KASA TO KASA .
Wiktoria
3 lata temu
Kiedy nasz protest przeciwko kolejnym blokom w elektrowni atomowej w Dukovanach? - zorganizujmy !!!
Wiktoria
3 lata temu
Blokować elektrownie w Dukovanach to niebezpieczeństwo dla polskich obywateli. Przykład mamy z Czarnobyla. Nakaz dla Rządu złożenia pozwu przeciw Czechom w TSUE albo was wywieziemy na taczkach z tego kraju !!!!
SUWEREN
3 lata temu
"EU ETS jest kluczowym elementem polityki UE na rzecz walki ze zmianą klimatu oraz jej podstawowym narzędziem służącym do zmniejszania emisji gazów cieplarnianych w sposób opłacalny. Jest to pierwszy i dotychczas największy na świecie rynek uprawnień do emisji dwutlenku węgla." W KIEDY BĘDZIE HANDEL NA ODPADY RADIOAKTYWNE !!! są bardziej niebezpieczne i szkodliwe dla środowiska. Unijne Prawo jest WYBIÓRCZE I NIESPRAWIEDLIWE !!! Jeżeli ograniczać to wszystko i jak karać to wszystkich !!!! Jeżeli Unia chce być unią musi traktować wszystkich równo - lub nie będzie istniała - rozpadnie się !!!
...
Następna strona