Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Galerie handlowe do zamknięcia? Minister zabrała głos

- Na pewno chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której młodzież zamiast w szkole, będzie się spotykać w galeriach handlowych - mówiła w piątek rano minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, odnosząc się do zagrożenia, jakim jest koronawirus. Jak dodała, decyzje o ich zamknięciu jeszcze nie zapadła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister Emilewicz dała do zrozumienia, że rząd nie chciałby, żeby młodzież ze szkół przeniosła się do centrów handlowych (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Koronawirus. Galerie handlowe do zamknięcia? Minister zabrała głos

Minister rozwoju była gościem programu "Jeden na jeden" w TVN24.

Była m.in. pytana o decyzje w sprawie galerii handlowych, które wciąż funkcjonują i decyzja o ich zamknięciu nie zapadła. Jak odpowiedziała, w tej chwili decyzje w tej sprawie może podejmować minister zdrowia. To efekt wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego.

- Nie chcielibyśmy sytuacji, w której młodzież będzie się umawiać w centrach handlowych - powiedziała Emilewicz.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Zasugerowała, że będzie o tym rozmawiać z ministrem Szumowskim podczas posiedzenia sztabu kryzysowego, które ma odbyć się w piątek rano. Decyzji jednak nie ma.

Minister rozwoju po raz kolejny jednak uspokoiła Polaków, że nie ma żadnych rozmów na temat zamykania miast kordonem sanitarnym, ani tym bardziej zamykania sklepów z żywnością.

Koronawirus. Lekarze mają pomysł na opanowanie paniki. Apel do ministra
Koronawirus. Lekarze mają pomysł na opanowanie paniki. Apel do ministra

- Mam zapewnienia od branży, że nie ma ryzyka przerwania łańcucha dostaw. Nie ma powodu do obaw i wzmożonych zakupów - zapewniła.

Jak dodała minister Emilewicz, obecnie centra logistyczne działają na 80 proc. mocy, więc jest jeszcze margines do ewentualnego przyspieszenia dystrybucji.

- Na bieżąco analizujemy sytuację - zapewniał w czwartek minister Tadeusz Kościński.
Zerowy deficyt nie do utrzymania. Budżet mogą czekać poważne straty

Po raz kolejny wycofała się również z czwartkowych zapowiedzi zwiększenia limitu wieku dla dzieci, których rodzice będą mogli ubiegać się o zasiłek opiekuńczy. Wciąż zostaje zatem na poziomie 8 lat.

- Zasiłki będą wypłacane systematycznie i niezwłocznie. System informatyczny ZUS jest bardzo nowoczesny, więc nie powinno być z tym problemu - powiedziała z kolei, gdy została zapytana o czas wypłaty zasiłków opiekuńczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

KASIAja się pytam gdzie są rodzice !!! wczoraj wracam z pracy cały McDonalds młodzieży , grupkami chodzą po mieście ...przypominam to nie wakacje ! … Czytaj całość

13-03-2020

To nie są żartyWysyłać patrole Straży Miejskiej do galerii. Za przyłapanie tam osoby poniżej 18-roku życia bez bezpośredniej opieki rodzicielskiej, odebrać rodzinie … Czytaj całość

13-03-2020

polkawprowadzić kary dla rodziców których dzieci przebywaja w galeriach . I jeszcze jedno skąd nastolatki maja pieniądze na bawienie się w galeriach

Rozwiń komentarze (948)