Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
JKC
|
aktualizacja

Koronawirus. Mamy nowych zarażonych. Ministerstwo podało liczby

3
Podziel się:

W niedzielę (20.09.2020) rano Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce 910 nowych zarażonych koronawirusem. Zmarło 11 osób.

Koronawirus w Polsce. MZ podało, że w ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce 910 nowych zarażonych.
Koronawirus w Polsce. MZ podało, że w ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce 910 nowych zarażonych. (PAP)

Koronawirus. Nowe przypadki (20.09.2020)

- Mamy 910 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (164), wielkopolskiego (123), małopolskiego (103), opolskiego (84), śląskiego (74), podkarpackiego (62), pomorskiego (55), łódzkiego (54), dolnośląskiego (45), lubelskiego (35), kujawsko-pomorskiego (26), warmińsko-mazurskiego (23), podlaskiego (21), świętokrzyskiego (18), zachodniopomorskiego (13) i lubuskiego (10) - napisało na Twitterze ministerstwo.

Wczoraj MZ informowało o 1002 zakażeniach i była to rekordowa liczba. Dotychczasowy rekord wynosił 903 nowe zakażenia - nowe dane przesunęły tę granicę o prawie 100 przypadków.

Koronawirus w Polsce. Nowe dane

Rzecznik resortu zdrowia, komentując ten bilans przypadków, powiedział, że w kraju nie ma obecnie dużych ognisk zakażeń, a sobotnie dane są efektem powrotu ludzi do normalnego trybu życia.

"Nie mamy obecnie dużych ognisk. Wyniki, które teraz obserwujemy, to jest efekt powrotu ludzi do normalnego, codziennego życia, powrotu do pracy. To jest to, co obserwujemy codziennie na naszych ulicach - więcej ludzi, więcej kontaktów" - powiedział Andrusiewicz cytowany przez PAP.

- Wzrost zakażeń i wzrost liczby osób jest efektem powrotu do szkół? Nie, nie można tak powiedzieć. To po prostu efekt powrotu, w większości, do normalnego życia - mówił wcześniej Andrusiewicz w rozmowie z money.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Ares
2 lata temu
Pandemia przypadkow a nie zgonow. Co to za pandemia bo to przeczy samemu terminowi pandemii. Ps. Zmienionego przez WHO na potrzeby tej plandemii.
SD
2 lata temu
Duża cenzura na Money jeśli chodzi o koronawiruska, a tylko cytuję wikipedię, hasło wirusy: "na 1cm2 skóry mamy 10 000 000 wirusów" xD Teraz już z domu nie wyjdziemy xD
Brawo
2 lata temu
W inflacji i przypadkach koronawirusa idziemy na rekord. Ciekawe w czym jeszcze jesteśmy na PLUSie