Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Śnieżka ogranicza produkcję w ukraińskiej spółce

Śnieżka ogranicza czasowo produkcję w spółce zależnej na Ukrainie, produkcja spadnie o połowę. Zarząd podjął taką decyzję w odpowiedzi na działania ukraińskich władz. Do 3 kwietnia w całej Ukrainie potrwa kwarantanna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Śnieżka)
Śnieżka-Ukraina ogranicza produkcję w związku z koronawirusem

Śnieżka-Ukraina, spółka zależna Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka, zawiesiła czasowo - do 3 kwietnia - część produkcji. Jak informują przedstawiciele Śnieżki, decyzję podjęto w konsekwencji działań epidemiologicznych władz Ukrainy.

"W wyniku przyjęcia uchwały Gabinetu Ministrów Ukrainy 'W sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się na terytorium Ukrainy koronawirusa COVID-19', która wprowadziła kwarantannę na terenie całego kraju na okres 3 tygodni - do 3 kwietnia 2020 r., zostały zamknięte m.in. wszystkie punkty sprzedaży farb i lakierów, w tym produktów Śnieżki-Ukraina" - czytamy w komunikacie.

W związku z tym dyrektor generalny Śnieżki-Ukraina podjął decyzję o czasowym ograniczeniu produkcji, poprzez czasowe zawieszenie pracy na drugiej zmianie. Władze spółki szacują, że takie ograniczenie w okresie 24 marca - 3 kwietnia spowoduje, że produkcja spadnie o połowę w porównaniu do dotychczasowego poziomu.

Obejrzyj: Czeka nas kryzys. Trzy możliwe scenariusze

"Na dzień publikacji niniejszego raportu zarząd Śnieżki nie jest w stanie oszacować skutków, jakie powyższe ograniczenia w produkcji Śnieżka-Ukraina będą miały na wyniki finansowe w trwającym i w przyszłych okresach spółki Śnieżka-Ukraina, i tym samym całej grupy kapitałowej Śnieżka" dodano w komunikacie.

"Zarząd Śnieżki na bieżąco monitoruje sytuację w tym zakresie i w przypadku identyfikacji istotnych informacji będzie je przekazywał w kolejnych raportach bieżących" - podsumowano.

Spółka Śnieżka-Ukraina jest obecnie trzecią największą spółką w grupie kapitałowej Śnieżki. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka w 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej fabryki są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Węgrzech. Skonsolidowane przychody sięgnęły 586,8 mln zł w 2018 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2020

PromilAha,wiec śnieżka to import z ukrainy,a ja glupi myslalem że to polski produkt,

24-03-2020

galaWięc chodź pomaluj mój świat, na żółto i na niebiesko...

07-04-2020

mikoPOmaluj mój świat na czarno czerwono bandery

Rozwiń komentarze (3)