Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Koronawirus. Turyści będą musieli złożyć oświadczenia. Minister straszy hotele

63
Podziel się

Hotele i pensjonaty, które przyjmą turystów,stracą pomoc z tarczy finansowej - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Podróżujący służbowo natomiast będą musieli złożyć oświadczenia o planowanej podróży, a oświadczenie to zweryfikuje ministerstwo zdrowia.

Koronawirus. Turyści będą musieli złożyć oświadczenia. Minister straszy hotele
Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski straszy hotele. (PAP, PAP/Wojciech Olkuśnik, Wojciech Olkuœnik)
bDzLluut

Na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawiał poczynania rządowe w walce z pandemią koronawirusa. Opowiadał m.in. o ryzyku wybuchu trzeciej fali SARS-CoV-2.

Adam Niedzielski był pytany również o to, czy rząd "nie zaskoczy" w żaden sposób obywateli w grudniu i w styczniu obostrzeniami ograniczającymi możliwość przemieszczania się po kraju.

- Na razie nie rozważamy takiego wariantu. Na razie będziemy pilnowali dwóch rozwiązań, które będą wdrażane w hotelach i to też dotyczy okresu ferii - zapowiada minister Niedzielski.

bDzLluuv
Zobacz także: Zobacz: Stracili na zamknięciu galerii. "Rząd nas pominął"

A o jakich dwóch rozwiązaniach mówił minister? Pierwsze dotyczy tarczy finansowej.

- Po pierwsze chciałem zwrócić uwagę, że każde naruszenie przepisów, będzie powodowało dla właścicieli hoteli, czy właścicieli pensjonatów ryzyko utraty możliwości skorzystania z instrumentów tarczy finansowej - zapowiadał minister Niedzielski.

bDzLluuB

- A po drugie będzie wprowadzony, już właściwie jest, system składania oświadczeń w przypadku pobytu w hotelach czy w pensjonatach, którego celem będzie również możliwość weryfikacji tych oświadczeń. Jeżeli ktoś przyjeżdża i składa oświadczenie, to będziemy chcieli mieć możliwość weryfikacji takiego oświadczenia. Jak to się ładnie mówi: ślad po takim oświadczeniu zostanie na zawsze - dodawał.

Na wspólnej konferencji prasowej Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego padło też pytanie o skumulowane ferie zimowe. Dziennikarz chciał się dowiedzieć, czy wczasowicze mogliby w trakcie ferii korzystać z hoteli, jeżeli przedstawiliby negatywny wynik na obecność koronawirusa. Takie pytanie usłyszał Adam Niedzielski od dziennikarzy.

bDzLluuC

- Najważniejszym wyznacznikiem jest bezpieczeństwo. Wysiłek, który podejmujemy w walce z koronawirusem, nie może być zaprzepaszczony na chwilową przyjemność. Rozwiązanie, które wdrażamy, a które dotyczy ferii, ma na celu uchronić nas przed trzecią falą pandemii - odparował minister zdrowia.

bDzLluuW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(63)
Xddddddd
2 miesiące temu
Jak zaczyna się kończyć druga fala to co drodzy czytelnicy? Straszymy trzecią, a co będzie po trzeciej - czwarta! I tak w dalej i dalej i dalej. To rząd nam teraz ustawia kiedy możemy pracować a kiedy nie. I to nie drodze stanu wyjątkowego. To już gospodarka centralnie sterowana?
kolos
2 miesiące temu
dymisja jeszcze przed Nowym Rokiem ?
Celina
2 miesiące temu
Niezla pomoc - otworzmy stoki zamknijmy hotele ... jawne robienie sobie z ludzi zartow .....
bDzLluuX
dd
2 miesiące temu
Dymisja rzadu nic innego nie zostaje.Przecież to co wyprawiaja tojak z matrixa.
pytanie
2 miesiące temu
covid 21 już jest przygotowany na III i IV falę?
...
Następna strona