Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
PRC
|

Koronawirus. W Czechach zamknięte szkoły, bary, muzea i kina

64
Podziel się

- To ostatnia próba zahamowania dramatycznego rozwoju epidemii - mówił premier Andrej Babisz. W Czechach obowiązuje stan wyjątkowy. Teraz rząd zaostrza jeszcze ograniczenia.

Koronawirus. W Czechach zamknięte szkoły, bary, muzea i kina
(Getty Images, Gabriel Kuchta)
bDInpzxh

Szkoły wszystkich poziomów przechodzą na zdalną naukę. Nie będzie stacjonarnych zajęć. Podstawówki zostają zamknięte. Do tej pory funkcjonowały w trybie hybrydowym - na przemiennie w placówce i z domu.

Uczniowie szkół średnich już uczestniczą w zajęciach online - podobnie jak studenci. Czeski rząd zdecydował dodatkowo o zamknięciu internatów i domów studenckich.

bDInpzxj

Wyjątkiem będą przedszkola, które wciąż będą działać w trybie stacjonarnym. Dodatkowo - dla dzieci do lat 10, których rodzice są zatrudnieni w służbie zdrowia, służą w wojsku, policji lub straży pożarnej i uczestniczą w walce z epidemią - w każdym z regionów zostaną wydzielone placówki.

Zgodnie z rozporządzeniem w Czechach, po stopniowym skracaniu czasu otwarcia (wpierw tylko do godziny 22, potem do 20), w ogóle przestają funkcjonować bary i restauracje.

Zobacz także: Czechy. Coraz gorsza sytuacja u sąsiada Polski. Ludzie zaczynają się buntować

Nie będzie można również spożywać alkoholu w plenerze i zbierać w grupy powyżej 6 osób. Zakaz wszelkich zgromadzeń obowiązuje również w pomieszczeniach zamkniętych.

bDInpzxp

Rozszerzono również obowiązek noszenia maseczek. Zakrywanie ust i nosa będzie obowiązywał również na przystankach, wewnątrz wiat i w poczekalniach. Obecnie maseczki obowiązują w pomieszczeniach zamkniętych. Wymóg ten dotyczy aktualnie również środków komunikacji miejskiej.

Obostrzenia wchodzą w życie od 14 października i mają obowiązywać do początku listopada.

W Czechach w ostatnią niedzielę odnotowano 4635 nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby. Był to najwyższy od początku epidemii wynik, jaki odnotowano w dzień wolny od pracy, gdy przeprowadza się mniej testów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDInpzxK
Źródło:
KOMENTARZE
(64)
Emeryt
5 miesięcy temu
Jakich oszukanych czasów człowiek doczekał ehh...
Ola
5 miesięcy temu
u nas będzie pewnie podobnie niebawem
Jan Paweł ll
5 miesięcy temu
Jak już bary z piwem zamykają w Czechii to koniec Świata jest bliski ! Armagedon nadchodzi !
bDInpzxL
inga
5 miesięcy temu
Chiny zbijają kasę na maseczkach ,rękawiczkach ,respiratorach oraz odzieży ochronnej. Oni sobie sami załatwili dobry byznes i pewne ry nki zbytu!
Pola
5 miesięcy temu
We Włoszech już do domów chcą wchodzić ,sprawdzać czy za dużo ludzi niema ,świat zwariował
...
Następna strona