Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Branża hotelowa liczy straty

Tarcza antykryzysowa to pozorowane, ogólnogospodarcze propozycje, które w nikłym stopniu mogą pomóc polskim hotelarzom - przekonują hotelarze z Pomorza. Branża hotelarska straciła już pół miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)

Epidemia koronawirusa dryluje branżę turystyczną. Każdy kolejny miesiąc przyniesie hotelarzom pół miliarda złotych strat, przekonują pomorscy hotelarze. Już w tej chwili 90 proc. obiektów jest nieczynnych a straty liczone są na około 500 mln zł.

We wspólnym liście do premiera omawianym przez PAP alarmują, że ich sytuacja z dnia na dzień staje się coraz bardziej dramatyczna.

Zdaniem właścicieli hoteli zaproponowana przez rząd tarcza antykryzysowa, mająca łagodzić skutki epidemii, to "pozorowane, ogólnogospodarcze propozycje, które w nikłym stopniu mogą pomóc polskim hotelarzom".

Koronawirus. Pakiet pomocowy dla firm. Premier: "Gwarancje kredytowe i płynność"

Hotelarze chcą zniesienia wymogu minimalnego wynagrodzenia wraz z przejęciem przez państwo większej części płacy. Chcą uproszczenia procedury odroczenia terminu płatności składek na ZUS, bowiem - ich zdaniem - obecna jest uciążliwa i nieskuteczna - donosi PAP.

W związku z zagrożeniem koronawirusem niedzielny zakaz handlu pod pewnym względem zostanie złagodzony.
News money.pl: Zakaz handlu złagodzony. W niedzielę będą dostawy towaru

"Za trzy miesiące będzie trzeba zapłacić skumulowaną kwotę, gdy może dopiero wtedy będziemy wychodzili z kryzysu. Składki ZUS i podatki za pracowników powinny być umorzone lub skutecznie odroczone" - piszą.

W sieci zaczęły pojawiać się dramatyczne wpisy uwięzionych kierowców.
Koronawirus uwięził kierowców. "Nie mam siły, wasze pisanie i nasze apele nic nie dają"

Według nich w rządowej tarczy antykryzysowej zabrakło również konkretnych rozwiązań kredytowych dla małych i dużych przedsiębiorstw, którymi często są większe hotele. Jak przekonują "pożyczki na poziomie 5 tys. mają charakter upokarzający".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2020

W. i.. o. WA gdzie są wasze oszczędności o które tak apelowaliście 3 lata temu? Kazaliście aby rząd ograniczał socjal, i inne mało ważne według Was transfery do … Czytaj całość

21-03-2020

PaniczNic się nie stanie jak wróci turystyka namiotowa. W hotelach ceny z kosmosu to teraz trzeba będzie wszystko zamknąć i tyle... nauczą się pokory do … Czytaj całość

21-03-2020

oollooa kto ma płacić czy rząd ma swoje pieniądze może PIS-owcy się złożą albo kler , kto może rozdawać na prawo i lewo .Pewne jest jedno ktoś zbankrutuje … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)