Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Branża hotelowa liczy straty

13
Podziel się:

Tarcza antykryzysowa to pozorowane, ogólnogospodarcze propozycje, które w nikłym stopniu mogą pomóc polskim hotelarzom - przekonują hotelarze z Pomorza. Branża hotelarska straciła już pół miliarda złotych.

Koronawirus w Polsce. Branża hotelowa liczy straty
(Shutterstock.com)

Epidemia koronawirusa dryluje branżę turystyczną. Każdy kolejny miesiąc przyniesie hotelarzom pół miliarda złotych strat, przekonują pomorscy hotelarze. Już w tej chwili 90 proc. obiektów jest nieczynnych a straty liczone są na około 500 mln zł.

We wspólnym liście do premiera omawianym przez PAP alarmują, że ich sytuacja z dnia na dzień staje się coraz bardziej dramatyczna.

Zdaniem właścicieli hoteli zaproponowana przez rząd tarcza antykryzysowa, mająca łagodzić skutki epidemii, to "pozorowane, ogólnogospodarcze propozycje, które w nikłym stopniu mogą pomóc polskim hotelarzom".

Zobacz także: Koronawirus. Pakiet pomocowy dla firm. Premier: "Gwarancje kredytowe i płynność"

Hotelarze chcą zniesienia wymogu minimalnego wynagrodzenia wraz z przejęciem przez państwo większej części płacy. Chcą uproszczenia procedury odroczenia terminu płatności składek na ZUS, bowiem - ich zdaniem - obecna jest uciążliwa i nieskuteczna - donosi PAP.

"Za trzy miesiące będzie trzeba zapłacić skumulowaną kwotę, gdy może dopiero wtedy będziemy wychodzili z kryzysu. Składki ZUS i podatki za pracowników powinny być umorzone lub skutecznie odroczone" - piszą.

Według nich w rządowej tarczy antykryzysowej zabrakło również konkretnych rozwiązań kredytowych dla małych i dużych przedsiębiorstw, którymi często są większe hotele. Jak przekonują "pożyczki na poziomie 5 tys. mają charakter upokarzający".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
Adam
4 lata temu
Co branża to kolejni znawcy. Weź otwórz swój sklep, swój hotel lub jakikolwiek swój biznes to pogadamy. Ile w Was ludzie zawiści, zazdrości i jadu. Frustrację się leczy.
Z.25
4 lata temu
Niech wynajmą bezdomnym i tych na kwarantannie
Fr
4 lata temu
Ale cen nie obniżą.
Oszukana
4 lata temu
Właśnie kwitnie w najlepsze wyłudzenie przez hotele w Polsce pieniędzy z podatków nawet gdy w umowie były gwarantowane zwroty. Odpisał hotel z polskuego pomorza że pomimo zapisu w umowie 7 dni i tak nie wypłaci bo jest koronawirusa. Może kiedyś później. Pytam więc gdzie są pieniądze. Sezon się nie zaczął więc sposób na oszustwa i przekręty. Czekam 7 dni i publicznie ujawnię jego nazwę.Trzeba tępić takie praktyki i głośno publicznie ujawniać.
Darek
4 lata temu
A co na to biedaki z Zakopca dopiero będą płakać