Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Czaputowicz: Zaplanowanych jest kolejnych 20 transportów ze sprzętem medycznym

18
Podziel się

W ramach realizacji zamówień sprzętu medycznego dla Polski do kraju przyleciało 40 transportów, a kolejne 20 jest planowanaych - poinformował szef MSZ w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. (Flickr, KPRM, KPRM, Public domain)
bErJMaPp

– W sumie do tej pory polskie instytucje rządowe sprowadziły lub zamówiły i w najbliższym czasie sprowadzą ponad 58 mln sztuk masek z filtrami, ponad 2 mln sztuk gogli, okularów lub przyłbic, prawie 30 mln sztuk rękawiczek, ponad 2 mln sztuk kombinezonów, prawie 40 mln sztuk maseczek, blisko 12 mln sztuk okryć na buty, 570 sztuk respiratorów oraz 350 sztuk kardiomonitorów – wyliczył w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Sprzęt medyczny i środki ochronne konieczne w walce z pandemią koronawirusa został sprowadzony w ramach akcji "Cargo dla Polski" głównie samolotami LOT-u. Jak podkreślił szef MSZ, do tej pory przyleciało ponad 40 transportów. Sprowadzone zostały głównie z Chin, Korei Płd. i Turcji.

bErJMaPr
Zobacz także: Zobacz również: Koronawirus godzi w biznesy. Miliony w zamian za udziały?

Czaputowicz podkreślił, że zaplanowanych jest jeszcze 20 transportów z środkami ochronnymi.

bErJMaPx

Poza akcją "Cargo dla Polski" w dalszym ciągu prowadzona jest operacja sprowadzania rodaków do kraju. Jak wskazał minister, jeszcze ok. 650 Polaków chce wrócić do Polski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErJMaPy
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErJMaPS
KOMENTARZE
(18)
gargamel
rok temu
charakterystyczne jest to że każdy , ważny urzędnik pis ma minę zbitego i zaszczutego kundla , ale bardzo ważnego i nieomylnego. "kaszpirowski" z żoliborza ma na nich znamienny wpływ
Ja.
rok temu
Czegoś nie rozumiem. Jesteśmy - jak kiedyś - dziesiątą potęgą przemysłową na świecie i nie potrafimy wyprodukować odpowiedniej ilości maseczek, tylko musimy je sprowadzać z zagranicy?
Jankes
rok temu
Polska to tylko stacja przejściowa .Docelowa to USA.Kamuflaż
bErJMaPT
#luk
rok temu
Leczcie sie leczcie...nieboszczykowi woda swiecona tez niepomoze..
nmbvbtyrr
rok temu
w myśl spec nakazu, w miejscu publicznym.. JA MUSZĘ ją mieć: W aptece: 1 szt. jednorazowa = 5 zł.; 1 szt. "wielokrotna" = 12 zł.; 10 jednorazowych + 5 wielokrotnych = ??? Jak ktoś coś nakazuje, znaczy zabezpiecza. Maski jednorazowe powinny być dla każdego i bez ograniczeń (.).