Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. O pracę coraz trudniej, w jej poszukiwaniu pomogą wolontariusze HR

3
Podziel się

Rynek pracownika odchodzi, a wszystko to przez trwający kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Dotkniętym jego skutkami chcą pomóc specjaliści HR, którzy za darmo pomagają znaleźć nową pracę.

Wolontariusze HR pomagają pracownikom powrócić na rynek (zdj. ilustracyjne).
Wolontariusze HR pomagają pracownikom powrócić na rynek (zdj. ilustracyjne). (Getty Images)
bEpxoZnp

Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, co obecnie dzieje się na rynku pracy w Polsce. Bez pracy w kwietniu było 5,8 proc. obywateli. Minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg już w kwietniu nie pozostawiała wątpliwości - na koniec roku stopa bezrobocia w Polsce sięgnie poziomu 9-10 proc.

Dlatego też pomocną dłoń do pracowników wyciągają eksperci HR, o czym pisze "Gazeta Wyborcza", która przytacza historię platformy HR Pogotowie. Powstała ona w 2017 i ma za zadanie pomagać pracownikom znaleźć satysfakcjonującą ofertę pracy.

Czym się wyróżnia na tle innych platform? Jak tłumaczy w rozmowie z gazetą Artur Dzięgielewski, ekspert ds. HR i założyciel HR Pogotowie, jego platforma nie pobiera żadnych opłat - ani od poszukujących pracy, ani od rekruterów.

bEpxoZnr
Zobacz także: Zobacz też: Jaka pensja minimalna: 2600 zł brutto jak teraz, 3 tys. brutto czy obniżka?

Od początku pandemii w serwisie zarejestrowało się 1,2 tys. osób. Obecnie zaś jest na nim ok. 600 ofert pracy.

Inną platformą pomagającą pracownikom jest serwis wracam-na-rynek.pl. Wolontariusze tam pomagają pracownikowi m.in. w zaktualizowaniu jego CV, czy też w przekwalifikowaniu w przypadku, gdy w jego zawodzie nie ma obecnie ofert pracy.

bEpxoZnx

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpxoZnS
KOMENTARZE
(3)
sad
rok temu
a co oni pomoga od pracodawcy zależy czy ciebie przyjmie do pracy,a nie od wolnotariuszy i jeszcze musi spelniac odpowiednie wymagania,co do wykonania,roboty,jak na niczym się nie zna to nikt jego nie przyjmie,i nie wykona dobrze roboty,i kto ci zapłaci chyba ze ukradniesz?ja tez bym nie zaplacila,osobie,ktora nic nie umie do wykonania,moich potrzeb w pracy tez przesadzacie,zatrudnie takiego i zaplace,kto będzie umial,wykonać moja robote
były i obecny
rok temu
wracam na rynek nie jest darmowy. Przeczytajcie regulamin. Trzeba obowiązkowo wpłacić dobrowolny datek na coś wskazanego w serwisie. Nie ma opłaty ale jest datek. To tak jak z PiSem nie ma nowych podatków ale są opłaty.
piou
rok temu
jak to?!!! a poco sprowadzają ukraińców bangladesz i inni tez są! co za bzdury piszecie!!!
bEpxoZnT