Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Kościński: "Nasza gospodarka wypada jednak lepiej od gospodarki UE"

30
Podziel się:

Europejska gospodarka powróciła na ścieżkę wzrostu - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński, powołując się na dane Eurostatu. Jak twierdzi, Polska gospodarka wypada lepiej niż średnia europejska.

Kościński: "Nasza gospodarka wypada jednak lepiej od gospodarki UE"
Kościński komentuje dane Eurostatu. (Flickr, KPRM)
bEIXMdyt

- Opublikowane dziś dane Eurostatu pokazują, że podobnie jak polska gospodarka, gospodarka europejska powróciła na ścieżkę wzrostu. Nasza gospodarka wypada jednak lepiej od gospodarki UE. Polski PKB w drugim kwartale 2021 r. był o 0,6 proc. wyższy niż w czwartym kwartale 2019 r. Dla porównania, PKB w UE, mimo silnego wzrostu aktywności, był w drugim kwartale 21’ o 2,2 proc. niższy niż przed pandemią - stwierdził szef resortu finansów.

Według Kościńskiego wzrost dynamiki PKB w UE to efekt silnego ożywienia aktywności w sektorze usług i kontynuacji dynamicznego wzrostu produkcji w przetwórstwie przemysłowym.

- Roczne tempo wzrostu PKB w UE zwiększyło się do 13,8 proc., a w strefie euro do 14,3 proc. Musimy jednak pamiętać, że tak wysokie dynamiki roczne PKB i jego składowych to m.in. efekt słabej bazy sprzed roku, kiedy pierwsza fala pandemii doprowadziła do załamania aktywności w europejskiej gospodarce - podkreślił minister.

bEIXMdyv

We wtorek Eurostat poinformował, że Produkt Krajowy Brutto w strefie euro w drugim kwartale 2021 r. wzrósł o 2,2 proc. kwartał do kwartału a rok do roku PKB w strefie euro wzrósł w drugim kwartale o 14,3 proc.

Zobacz także: Od października szczepionki na COVID-19 płatne? „Precedens na skalę globalną”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIXMdyW
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(30)
inflacja
miesiąc temu
Kolejny, co bredzi ...
Wolność
miesiąc temu
Polska gospodarka He he dobry dowcip. Nawet sejm nie jest polski. W Polinie nie ma własności bo za swoją własność musisz płacić podatki . Jesteśmy niewolnikami Europy. Pracujemy za 500 euro miesięcznie , opłaty to 200 euro i zostaje 300 euro na życie. Wow ale eldorado.
Gggg
miesiąc temu
Polska ma 50 miliardow dolarow w zlocie, mozna za scisgnac 20 milionow Polakow z zagranicy I dac mlodym na rozwoj I start
bEIXMdyX
Era
miesiąc temu
To wszystko jest niepolskie, to wyłącznie produkcja obcych firm, nic więcej, nic, ten pan myśli ludziom oczy, wszyscy oni. Jak można nas porównywać do krajów zachodniej Europy, litości.
Wwww
miesiąc temu
To jest żarcik tygodnia a tam tygodnia, MIESIĄCA! Ciemnota uwierzy na pewno.
...
Następna strona