Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraków ogranicza sprzedaż alkoholu w nocy. 89 sklepów przystąpiło do porozumienia

Kolejni krakowscy handlowcy dołączają do Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży, w ramach którego nie będą sprzedawać alkoholu od północy do godziny 5.30 rano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kraków ogranicza sprzedaż alkoholu w nocy. (Fot: JACEK KOZIOL/East News)

Pierwsze sklepy podpisały porozumienie z prezydentem Jackiem Majchrowskim 18 czerwca, obecnie jest ich w sumie 89 - informuje TVP Info. Są to placówki z różnych części miasta - zarówno z centrum, jak i na przykład Nowej Huty.

Większość z nich działa w ramach do sieci Kocyk, Quick Holding, Shake, Betmag, Na Zdrówko, Podwawelska Spółdzielnia Spożywców, Lewiatan Małopolska.

Umowa zacznie obowiązywać od 1 września i ma być ważna przez rok. Sklepy zrobią w tym czasie tylko jeden wyjątek - będą sprzedawać alkohol w noc sylwestrową.

Obejrzyj też: Duże miasta tracą na nocnej sprzedaży alkoholu

Właściciele, które przystąpiły do porozumienia, dostaną od miasta tytuł "Odpowiedzialnego sprzedawcy, którym mogą oznaczyć swoje sklepy.

Program Odpowiedzialnej Sprzedaży to drugie podejście Krakowa do ograniczenia handlu alkoholem w nocy. Wcześniej miasto próbowało wprowadzić odgórny zakaz, obowiązujący od godziny 22 do 6 rano w centrum i na Kazimierzu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał jednak, że uchwała wprowadzająca zakaz narusza zasady wolności działalności gospodarczej i nie może wejść w życie. Miasto zwróciło się więc o rozstrzygnięcie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Zanim jednak do rozstrzygnięcia, miną około dwa lata - wynika z ustaleń PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: alkohol, nocna prohibicja, kraków, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-08-2019

DerenTo jest wspaniala wiadomosc dla krakowskich melin.Brawo.

11-08-2019

TomKomunizm HO!

11-08-2019

dedeinformuje, że w związku z ograniczeniem sprzedazy gorzoły w mieście,łotwieram melynę w smoczej jamie-zapraszam SMOK WAWELSKI

Rozwiń komentarze (5)