Notowania

wiadomości
23.01.2019 11:44

Kryterium dochodowe dla 500+ w górę. "Minimum 100 złotych"

Kryterium dochodowe dla rodzin, które chcą otrzymywać 500+ na pierwsze dziecko wzrośnie o co najmniej 100 zł - zapowiedziała minister Rafalska. Projekt nowelizacji ustawy ma niedługo zostać wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister Rafalska zapowiedziała, że kryterium dochodowe w 500+ wzrośnie przynajmniej o 100 zł

- Dla mnie punktem wyjścia jest wzrost co najmniej o kwotę 100 zł. Ostatecznie jaka to będzie kwota dowiemy się wkrótce, bo taki projekt będzie lada moment wpisany do prac Rady Ministrów i będzie procedowany - powiedziała Rafalska w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia.

- Uzgodnię to jeszcze z premierem i z panią minister Teresą Czerwińską. Na pewno powinien to być wzrost wyższy niż 100 zł - zapewniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej. O planowanej zmianie informowaliśmy już na łamach naszych serwisów. Zmiana miałaby wejść w życie jesienią tego roku, najprawdopodobniej od października.

ZObacz też: Waloryzacji świadczeń nie będzie

Premier zapowiedział niedawno, że trwają prace nad tym, żeby zmienić kryterium dochodowe na pierwsze dziecko w ramach programu Rodzina 500+.

- Ponieważ jest to podniesienie kryterium dochodowego po okresie trzyletnim, to ono nie może być na tyle nieistotne, żeby za chwileczkę powodowało to, że wzrost minimalnego świadczenia w kolejnym roku ograniczy dostęp do korzystania ze świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ - tłumaczyła Rafalska w Polskim Radiu.

Rząd myślał jeszcze o innych zmianach w swoim sztandarowym programie, ale ostatecznie się z nich wycofał.

Program "Rodzina 500+" ruszył 1 kwietnia 2016 r. w całej Polsce. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia.

W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) wsparcie można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko. To właśnie to kryterium ma według informacji przekazanej przez rząd wzrosnąć przynajmniej o 100 zł.

 Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, 500+, gospodarka, elzbieta rafalska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2019

agato rzeczywiście się wysilą....hehe szkoda słów. 500+ tylko dla pracujących. koniec. kropka. !!!!

23-01-2019

PLdo roboty darmozjady

23-01-2019

emerytKielbasa WYBORCZA

Rozwiń komentarze (166)