Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Kryterium dochodowe dla 500+ w górę. "Minimum 100 złotych"

166
Podziel się:

Kryterium dochodowe dla rodzin, które chcą otrzymywać 500+ na pierwsze dziecko wzrośnie o co najmniej 100 zł - zapowiedziała minister Rafalska. Projekt nowelizacji ustawy ma niedługo zostać wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Minister Rafalska zapowiedziała, że kryterium dochodowe w 500+ wzrośnie przynajmniej o 100 zł
Minister Rafalska zapowiedziała, że kryterium dochodowe w 500+ wzrośnie przynajmniej o 100 zł (East News)

- Dla mnie punktem wyjścia jest wzrost co najmniej o kwotę 100 zł. Ostatecznie jaka to będzie kwota dowiemy się wkrótce, bo taki projekt będzie lada moment wpisany do prac Rady Ministrów i będzie procedowany - powiedziała Rafalska w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia.

- Uzgodnię to jeszcze z premierem i z panią minister Teresą Czerwińską. Na pewno powinien to być wzrost wyższy niż 100 zł - zapewniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej. O planowanej zmianie informowaliśmy już na łamach naszych serwisów. Zmiana miałaby wejść w życie jesienią tego roku, najprawdopodobniej od października.

Zobacz także: ZObacz też: Waloryzacji świadczeń nie będzie

Premier zapowiedział niedawno, że trwają prace nad tym, żeby zmienić kryterium dochodowe na pierwsze dziecko w ramach programu Rodzina 500+.

- Ponieważ jest to podniesienie kryterium dochodowego po okresie trzyletnim, to ono nie może być na tyle nieistotne, żeby za chwileczkę powodowało to, że wzrost minimalnego świadczenia w kolejnym roku ograniczy dostęp do korzystania ze świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ - tłumaczyła Rafalska w Polskim Radiu.

Rząd myślał jeszcze o innych zmianach w swoim sztandarowym programie, ale ostatecznie się z nich wycofał.

Program "Rodzina 500+" ruszył 1 kwietnia 2016 r. w całej Polsce. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia.

W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) wsparcie można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko. To właśnie to kryterium ma według informacji przekazanej przez rząd wzrosnąć przynajmniej o 100 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(166)
Cassandra
5 lata temu
A zmiany niekorzystne dla wielu odbiorców pięćsetek złoży się na garb wg wszelkiego prawdopodobieństwa wygranych partii opozycyjnych na jesieni powodując na starcie nowej władzy niepokoje społeczne będące paliwem dla Kaczyńskiego zaczajonego jak po 2007 roku.
Mati
5 lata temu
zlikwidować to w ogóle, już lepsza był by odpis od podatku
Anna
5 lata temu
Dla mnie ten program jest złodziejski.Dokladnie tak, okrada tych co pracują na rzecz leni.Bo ok przy drugim dziecku, ale jeśli masz jedno i pobierasz 500+ tzn żeś len bo min na rękę to 1600 przy dwójce rodziców , któreś siedzi w domu .Tak czy nie? Może zacznijmy doceniać te rodziny gdzie ludzie pracują i im ułatwimy życie, bo cóż z nim zrobią
tom
5 lata temu
mi też zus podniesli
Adekwatny
5 lata temu
Wszyscy płaczą kto nie dostaje. Ale nawet przeciwnicy PiS którzy spełnili kryteria to pierwsi byli przy korycie
...
Następna strona