Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KOL
|
Artykuł powstał przy współpracy z PKO Bankiem Polskim.

Kto zyska, a kto straci na pandemicznym kryzysie? Przewidywania eksperta PKO Banku Polskiego

1
Podziel się:

Cyfryzacja tak, ale e-handel już niekoniecznie będzie wciąż dynamicznie rósł – zdaniem Piotra Bujaka, Głównego Ekonomisty i Dyrektora Departamentu Analiz Ekonomicznych PKO Banku Polskiego, nie wszystkie analizy przewidujące dalszy wzrost e-commerce są uzasadnione.

Kto zyska, a kto straci na pandemicznym kryzysie? Przewidywania eksperta PKO Banku Polskiego
Piotr Bujak, Główny Ekonomista i Dyrektora Departamentu Analiz Ekonomicznych PKO Banku Polskiego

Gospodarka stopniowo dostosowuje się do pandemicznych warunków i – zdaniem Piotra Bujaka, Głównego Ekonomisty i Dyrektora Departamentu Analiz Ekonomicznych PKO Banku Polskiego, gdyby pandemia potrwała jeszcze nawet kilka lat, to widzielibyśmy stopniowy wzrost aktywności gospodarczej.

– O ile w drugim kwartale ubiegłego roku, w pierwszej fali pandemii, spadek PKB wyniósł 8 procent, to w trakcie drugiej fali ten spadek to było już tylko 7 procent, a w trakcie trzeciej fali, w pierwszym kwartale tego roku, mieliśmy minimalny wzrost PKB – zauważa Piotr Bujak, Główny Ekonomista i Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych PKO Banku Polskiego.

Kto więc zyska, a kto straci na pandemicznym kryzysie? Czy handel online to rzeczywiście niekończące się eldorado?

Zapraszamy do rozmowy z Piotrem Bujakiem, ekspertem PKO Banku Polskiego.

Zobacz także: PKO Bank Polski: Gospodarka w świetle pandemii COVID-19
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Artykuł powstał przy współpracy z PKO Bankiem Polskim.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Egon88
3 lata temu
Cyfryzacja i zielony ład, oto przyczyna i skutek pandemii. Te dwie rzeczy wyniszczą cywilizacje jaką znacie i doprowadzą do nieprawdopodobnego ucisku i współczesnego niewolnictwa. Niech Bujak jeszcze opowie jak w imię walki z globalnym ociepleniem i wprowadzaniem zielonego ładu od 2 dekad pisowski rząd przyspieszył wycinke polskich lasów o 200 miejscami 500%, licząc analogiczną wycinkę w latach 2009-2015? na różnych terenach. Tak się walczy na Świecie z emisją co2!!!!!. Pseudo-mądrale za srebrniki urządzają Wam Nowy Świat.