Notowania

edukacja
17.07.2019 12:28

Kumulacja roczników. ZNP domaga się od rządu "natychmiastowego rozwiązania problemu"

ZNP domaga się od rządu "natychmiastowego rozwiązania problemu nierównego dostępu do szkół średnich". W samej Warszawie ponad 3 tysiącom uczniów nie udało się dostać do żadnej placówki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
ZNP od samego początku krytykuje kierunek reformy edukacji, którą zapoczątkowała była minister Anna Zaleska (Fot: Tomasz Gzell)

Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował do rządu apel o natychmiastowe zaproponowanie rozwiązania problemu z rekrutacją do szkół średnich. W oświadczeniu podkreślił, że absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów mają takie same marzenia, aspiracje i takie same prawa, jak ich młodsi i starsi koledzy.

"Problem związany z tegoroczną rekrutacją jest wynikiem wprowadzenia przez rząd niewłaściwych rozwiązań dotyczących likwidacji gimnazjów i reformy strukturalnej szkół. Trzy lata temu alarmowaliśmy, że w roku 2019 nastąpi kumulacja roczników. Tymczasem ministerstwo edukacji problem ten bagatelizowało i nadal bagatelizuje, przerzucając odpowiedzialność na samorządy. Za reformę edukacji i jej negatywne konsekwencje odpowiada rząd!" – czytamy.

Nie wszyscy uczniowie wiedzą, do której szkoły średniej pójdą we wrześniu. I czy w ogóle się do jakiejś dostaną
Zamęt w edukacji to żniwa dla szkół prywatnych. Chętnych nie brakuje

Ministerstwo i rząd zaprzeczają, by problem istniał. Minister edukacji Dariusz Piontkowski przypomina, że "w tym roku mamy 830 tys. miejsc w szkołach średnich i 725 tys. uczniów. Jest więc o ponad 100 tys. miejsc więcej". Zaniepokojonym uczniom i ich rodzicom wyjaśnia, że "mają w czym wybierać".

Obejrzyj: Chaos rekrutacyjny. "Nie każdy musi być dziennikarzem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: edukacja, szkolnictwo, szkoły, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-07-2019

ejJaki dobry i troskliwy o los uczniów zrobił się nagle ZNP! A te cyrki, które wyprawiali, aby nie dopuścić do klasyfikacji i zdania egzaminów przez … Czytaj całość

17-07-2019

AnielaNajpierw dał młodziezy przykład jak wyglada anarchia i teraz chce kontynuować !!!! Podaj sie chłopie do dymisji ,bo mądry nie jesteś

17-07-2019

winna POSkoro tylko w Warszawie jest problem yo winne są władze miasta od dziesiatjów lat

Rozwiń komentarze (27)