Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PWI
|
Materiał powstał przy współpracy z Kongresem 590.

Łączymy wszystkich. Rozwój polskiej gospodarki a inicjatywa Trójmorza

Podziel się:

Siódma edycja Kongresu 590 odbywa się pod hasłem "Łączymy wszystkich". To hasło zobowiązuje, zwłaszcza w obliczu obecnych wydarzeń na arenie międzynarodowej. Jak wskazuje Wojciech Majewski, pełniący obowiązki prezesa zarządu Kongresu 590, naszym priorytetem powinien być rozwój w ramach Trójmorza.

Inicjatywy, która skupia 12 krajów, położonych nad Morzem Bałtyckim, Czarnym i Adriatyckim. Polska może mieć znaczny wkład w jej rozwój, pod warunkiem jednak, że najpierw zadbamy o zapewnienie naszej gospodarce dogodnych warunków do wzrostu. Już teraz możemy pochwalić się wieloma sukcesami, choćby w zakresie przemysłu zbrojeniowego czy planowanych inwestycji mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego. Mowa tu choćby o małych modułowych elektrowniach jądrowych, które niedługo mogą stać się jednym z filarów naszego przemysłu.

Ideą, która przyświeca Kongresowi 590 jest przekonanie, że to debata jest najlepszym środkiem do znalezienia wyjścia z trudnej sytuacji, a to, co obecnie dzieje się na Ukrainie jest tego najlepszym przykładem. Konflikt pokazuje, że Polska jako część inicjatywy Trójmorza powinna zabiegać o większe procesy integracyjne z pozostałymi państwami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Materiał powstał przy współpracy z Kongresem 590.

bezpieczeństwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl