Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
LOS
|

Lech Kaczyński okrzyknięty Człowiekiem 30-lecia "Wprost". Nagrody posypały się też dla państwowych spółek

66
Podziel się:

Jubileuszowy tytuł Człowieka 30-lecia "Wprost" przyznano Lechowi Kaczyńskiemu, byłemu prezydentowi RP, za "osiągnięcia polityczne". Największymi osiągnięciami w zeszłym roku według tygodnika może się natomiast pochwalić Robert Lewandowski. Specjalne nagrody na 40-lecie pisma otrzymały natomiast PKN Orlen, PKO BP i Totalizator Sportowy, czyli partnerzy i mecenasi gali — informują "Wirtualne Media".

Lech Kaczyński okrzyknięty Człowiekiem 30-lecia "Wprost". Nagrody posypały się też dla państwowych spółek
Jarosław Kaczyński odebrał nagrodę Człowieka 30-lecia w imieniu swojego zmarłego brata, prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (PAP, PAP/Radek Pietruszka)

Specjalne tytuły Człowieka 30-lecia "Wprost" przyznał w związku z jubileuszem nagrody Człowieka Roku "Wprost", które tygodnik wręcza właśnie od trzech dekad. Były prezydent RP nie był jedyną uhonorowaną w ten sposób osobą. Pozostałe to: Anita Włodarczyk (kategoria sport), Katarzyna Figura (kultura) oraz Ryszard Florek (biznes).

W imieniu Lecha Kaczyńskiego, który prawie jedenaście lat temu zginął w katastrofie smoleńskiej, statuetkę odebrał jego brat. Prezes PiS przypomniał osiągnięcia byłego prezydenta w latach 90. i na początku XXI w. Przy okazji odniósł się do rosnącego napięcia, związanego z możliwą agresją zbrojną Rosji na Ukrainę.

- Już jako prezydent Polski — popierał Gruzję i Ukrainę w ich staraniach przystąpienia do NATO. 13 lat temu, na wiecu w Tbilisi, wlewał otuchę w serca Gruzinów, gdy ich ojczyznę zaatakowała rosyjska armia — stwierdził cytowany przez "Wirtualne Media" Jarosław Kaczyński.

Po czym wicepremier przypomniał przemówienie brata, w którym powiedział: "Świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!". Jarosław Kaczyński jest zdania, że te słowa byłego prezydenta były "prorocze".

Lewandowski Człowiekiem Roku "Wprost"

Gablotę z trofeami po poniedziałkowej gali uzupełni Robert Lewandowski. Piłkarz Bayernu Monachium otrzymał tytuł Człowieka Roku. Szymon Krawiec, redaktor prowadzący "Wprost" uznał, że kapitan reprezentacji Polski jest "marką narodową". I najlepszą wizytówką kraju na świecie.

Zobacz także: Polski Ład. Ringer: "To powinny być lata rozmów"

"Zaczynał od zera. Nie odziedziczył po kimś fortuny, nie miał bogatych krewnych. Nie miał kolegów z branży, znajomości, układów. Wszystko, co zbudował, zawdzięcza sobie. Niebywałemu talentowi, szalonej konsekwencji, codziennym trudnym wyrzeczeniom w dążeniu do jednego celu — bycia najlepszym w tym, co się robi — powiedział Krawiec.

Redaktor prowadzący "Wprost" dodał, że Lewandowski jest "wzorem do naśladowania" dla milionów ludzi. Zwłaszcza młodych. - Jest inspiracją dla nas wszystkich, że mimo wszelkich przeciwności, przegranych, spadków formy można uczciwie odnieść gigantyczny sukces — powiedział Krawiec.

Nagrody "Wprost" dla państwowych spółek

Tytuł Człowieka 30-lecia "Wprost" przyznał w związku z tym, że nagroda przyznawana jest od trzech dekad, ale nie było to jedyne specjalne wyróżnienie. W tym roku minie 40 lat od ukazania się pierwszego numeru tego tygodnika. Do tego jubileuszu nawiązują kolejne nagrody.

Na 40-lecie "Wprost" tytuł Lidera Przemian otrzymał PKN Orlen, Instytucji Zaufania Publicznego — PKO BP, a Mecenasa Sportu i Kultury — Totalizator Sportowy. "Wirtualne Media" zwracają uwagę, że nagrodzone spółki państwowe to partnerzy i mecenasi wydarzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(66)
kon by sie uś...
2 lata temu
Poważnie ? :))))))
Anty politycz...
2 lata temu
Żyje trochę na tym świecie i zachodze w głowę czym że ten człek się zasłużył dla społeczeństwa polskiego i nic mi do głowy nie przychodzi , no chyba że przerost treści nad materią , ale to zasługa tego drugiego który taki kult tworzy aby ociemniac i tak już ciemny lud , zasługą tych wszystkich mędrców narodu po 89 r po dziś dzień napewno jest demolka naszego kraju na rzecz Rosji, Niemiec i Chameryki , na tym polu zasług tym wszystkim szkodnikom nie brakuje.
RICO
2 lata temu
Nadejdzie dzień,kiedy jednego wywalimy z Królewskiego Wawelu a drugiego poddamy rozliczeniu przed obliczem uciemiężonego kaczyzmem narodu.
Bubu
2 lata temu
Ale wprost się zeszmaciło, miałem rację że nie czytam
tur
2 lata temu
XXX lecia międzywojennego
...
Następna strona