Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Leroy Merlin i Carrefour chcą przejąć punkty Tesco. Wnioski już w UOKiK

25
Podziel się:

Leroy Merlin Inwestycje oraz Carrefour Polska złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia mienia po Tesco.

Do UOKiK już wpłynęły pisma od zainteresowanych przejęciem placówek po brytyjskiej spółce.
Do UOKiK już wpłynęły pisma od zainteresowanych przejęciem placówek po brytyjskiej spółce. (Wikimedia Commons CC BY)
bEJpScUR

Brytyjska sieć zamyka w Polsce kolejne 5 sklepów. Hipermarkety we Wrocławiu Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Łomży i Bełchatowie zostają zlikwidowane - wynika z pisma, jakie otrzymał NSZZ Solidarność Tesco.

Do UOKiK już wpłynęły pisma od zainteresowanych przejęciem placówek po brytyjskiej spółce.

bEJpScUT

Jeśli urząd antymonopolowy wyrazi zgodę na koncentrację, to hipermarket Tesco w CH Magnolia Park we Wrocławiu zostanie zastąpiony przez sklep sieci Carrefour. Podobny los może spotkać sklepy w Lublinie oraz w Warszawie.

Zobacz także: Zobacz: 70 proc. Polaków kupuje produkty marek sieci handlowych

Koncentracja wywiera wpływ na lokalny rynek HSD (hipermarkety, supermarkety i dyskonty) - informuje UOKiK. Według zgłaszającego, szacunkowe, łączne udziały uczestników transakcji na poszczególnych rynkach są wysokie i wynoszą od ok. 20 proc. do ponad 30 porc. W ocenie prezesa UOKiK, aby zweryfikować te informacje, konieczne jest przeprowadzenie badania rynku.

bEJpScUZ

"Ponadto nie istnieją wiarygodne publicznie dostępne dane dotyczące poszczególnych rynków, na których działają uczestnicy koncentracji - wielkość rynków, udział uczestników koncentracji i ich konkurentów. Bez tych danych UOKiK nie może ocenić tej transakcji" - czytamy dalej.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Zwłaszcza, że na majątek Tesco zęby ostrzy sobie również Leroy Merlin Inwestycje. Spółka chce wykupić nieruchomości Tesco Polska położonych w trzech kolejnych polskich miastach.

Tesco Polska jest częścią brytyjskiej Grupy Tesco, na czele której stoi Tesco plc. Głównym przedmiotem działalności Tesco Polska jest sprzedaż detaliczna artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem sklepów wielkopowierzchniowych. Uzupełniającą działalność Tesco Polska stanowi wynajem powierzchni handlowych na rzecz podmiotów trzecich w sklepach wielkopowierzchniowych, w których Tesco Polska prowadzi działalność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJpScVu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(25)
xcv
2 lata temu
Tzw. "przejęcia" - to normalka w godpodarce wolnorynkowej !
jagodzinsky
2 lata temu
pozamykać
heh
2 lata temu
3/4 nie pamięta nawet, że Tesco przejęło markety HIT niemieckie. Wtedy marketom było wolno wszystko i przez 5 lat miały wolność podatkową :) I dlaczego wtedy się zamykały?? Ups :)
bEJpScVv
maniuś
2 lata temu
Niedługo padnie cały handel a inflacja będzie dwucyfrowa ! Zacznie się handelek z łóżek jak za komuny !
druid
2 lata temu
wycofują się z Polski dla tego że właścicielem są Anglicy i odchodzą z UE więc musieli by zacząć płacić podatki w Polsce
...
Następna strona