Notowania

Leroy Merlin i Carrefour chcą przejąć punkty Tesco. Wnioski już w UOKiK

Leroy Merlin Inwestycje oraz Carrefour Polska złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia mienia po Tesco.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Do UOKiK już wpłynęły pisma od zainteresowanych przejęciem placówek po brytyjskiej spółce.

Brytyjska sieć zamyka w Polsce kolejne 5 sklepów. Hipermarkety we Wrocławiu Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Łomży i Bełchatowie zostają zlikwidowane - wynika z pisma, jakie otrzymał NSZZ Solidarność Tesco.

Do UOKiK już wpłynęły pisma od zainteresowanych przejęciem placówek po brytyjskiej spółce.

Ponad 2 tys. osób zatrudnionych w Tesco ma stracić pracę do końca stycznia.
Zwolnienia w Tesco. NSZZ Solidarność pokazuje pismo

Jeśli urząd antymonopolowy wyrazi zgodę na koncentrację, to hipermarket Tesco w CH Magnolia Park we Wrocławiu zostanie zastąpiony przez sklep sieci Carrefour. Podobny los może spotkać sklepy w Lublinie oraz w Warszawie.

Zobacz: 70 proc. Polaków kupuje produkty marek sieci handlowych

Koncentracja wywiera wpływ na lokalny rynek HSD (hipermarkety, supermarkety i dyskonty) - informuje UOKiK. Według zgłaszającego, szacunkowe, łączne udziały uczestników transakcji na poszczególnych rynkach są wysokie i wynoszą od ok. 20 proc. do ponad 30 porc. W ocenie prezesa UOKiK, aby zweryfikować te informacje, konieczne jest przeprowadzenie badania rynku.

"Ponadto nie istnieją wiarygodne publicznie dostępne dane dotyczące poszczególnych rynków, na których działają uczestnicy koncentracji - wielkość rynków, udział uczestników koncentracji i ich konkurentów. Bez tych danych UOKiK nie może ocenić tej transakcji" - czytamy dalej.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Zwłaszcza, że na majątek Tesco zęby ostrzy sobie również Leroy Merlin Inwestycje. Spółka chce wykupić nieruchomości Tesco Polska położonych w trzech kolejnych polskich miastach.

Tesco Polska jest częścią brytyjskiej Grupy Tesco, na czele której stoi Tesco plc. Głównym przedmiotem działalności Tesco Polska jest sprzedaż detaliczna artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem sklepów wielkopowierzchniowych. Uzupełniającą działalność Tesco Polska stanowi wynajem powierzchni handlowych na rzecz podmiotów trzecich w sklepach wielkopowierzchniowych, w których Tesco Polska prowadzi działalność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-01-2020

Polak.tak kończą w Polsce inwestorzy popierający LGBT teraz czas na IKEA.

11-01-2020

hehePIS powinien wprowadzic zakaz handlu przez 6 dni w tygodniu,sklepy powinny byc otwarte tylko w piatek od 10rano do 16 stacje benzynowe tez wylacznie … Czytaj całość

11-01-2020

wypadNiech tesco spada z Polski i nigdy nie wraca !

Rozwiń komentarze (25)