Notowania

Leroy Merlin odkupi hipermarkety od Tesco

Leroy Merlin chce odkupić od Tesco trzy hipermarkety. Wcześniej ta druga sieć handlowa zapowiedziała chęć sprzedaży placówek, teraz zgodę musi wyrazić UOKiK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Leroy Merlin kupi od Tesco 3 hipermarkety (Fot: PAP/Barbara Ostrowska/Tytus Żmijewski)

Leroy Merlin Polska planuje kupić trzy obiekty, których sprzedaż zapowiedziała sieć hipermarketów Tesco - informują "Wiadomości Handlowe". Chodzi o sklepy zlokalizowane w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni i Bydgoszczy. Transakcję zatwierdzić musi jeszcze Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Leroy Merlin nie chce wchodzić w sprzedaż artykułów spożywczych, przejęte hipermarkety po prostu zmienią logo, ale i asortyment. Po adaptacji przestrzeni będą odpowiadać na potrzeby mieszkańców związane z realizacją projektów dla domu i ogrodu. Otwarcie marketów budowlanych w miejsce przejmowanych hipermarketów Tesco sieć planuje na 2021 rok. Leroy Merlin Polska zapowiada, że wkrótce rozpocznie już rekrutację do nowych obiektów.

Nowe sklepy budowlane będą standardowymi, wielkoformatowymi marketami Leroy Merlin, oferującymi 30-40 tys. produktów.

Obejrzyj: Skutki zakazu handlu odwrotne do zamierzonych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: sieci handlowe, leroy merlin, tesco, transakcje, inwestycje, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2019

JANNie ma próżni w handlu nie będzie Tesco będzie inny.Tesco samo się "wykłada".W niektórych sklepach po prostu jest pusto..brak towaru,droższe … Czytaj całość

21-10-2019

Pozlekwidować ten angelski syf

21-10-2019

🆎🆎i bardzo dobrze

Rozwiń komentarze (23)