Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|

Lody od Friza podbijają rynek. Koral uruchamia dodatkową linię produkcyjną

265
Podziel się:

Rodzice nastolatków zostali zaprzęgnięci do poszukiwań ostatnich sztuk lodów od Friza. Sąsiedzi podpowiadają sobie wzajemnie, gdzie udało im się je zdobyć. Zaskoczenia takim zainteresowaniem nie ukrywa ich producent. - Lody sprzedają się lepiej niż jakiekolwiek wcześniejsze nowości - mówi Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu w firmie Koral.

Lody od Friza podbijają rynek. Koral uruchamia dodatkową linię produkcyjną
Lody "Ekipa" podbijają serca nastolatków. To produkt związany z youtbuerem Frizem (na zdjęciu). (YouTube.com)

"Drodzy sąsiedzi, gdzie znajdę jeszcze lody 'Ekipy'" - wiadomości o takiej lub podobnej treści pojawiają się codziennie na lokalnych forach zrzeszających mieszkańców. Prawdopodobnie każdy rodzic nastolatka słyszał już w swoim domu słowo "Friz".

Aby zrozumieć skalę jego popularności, wystarczy spojrzeć na jego kanał na YouTubie. Subskrybuje go ponad 4,3 mln użytkowników. Jego filmiki nie schodzą poniżej wyniku 2 mln odtworzeń.

Na rynku w ostatnich dniach pojawiła się marka lodów od Friza. Zainteresowanie lodami "Ekipa" zaskoczyło nie tylko sprzedawców i zrozpaczonych rodziców - którzy wykupują ostatnie sztuki na pniu - ale także samego producenta.

Zobacz także: Biznes w podziemiu. Minister: z tego co wiem, nie narzekają

- Nieprawdopodobny popyt na lody Ekipa, zwłaszcza ze strony dzieci i młodzieży, niejako "zmusił" firmę Koral do uruchomienia dodatkowej linii, która już od przyszłego tygodnia wydatnie zwiększy moce produkcyjne - mówi money.pl Piotr Gąsiorowski.

- Szał na lody "Ekipa" przerósł nasze najśmielsze oczekiwania - lody sprzedają się co najmniej 300 proc. lepiej, niż jakiekolwiek wcześniejsze nowości produktowe w przeszło 40-letniej historii tej firmy - podkreśla nasz rozmówca.

Zamówienia na miesiąc wprzód

Produkt dopiero co trafił na rynek, a już staje się towarem deficytowym. Dyrektor marketingu zawraca też uwagę, że najcieplejszy okres roku - w którym spożycie lodów wzrasta - wciąż jest przed nami.

- Koral posiada zamówienia już na miesiąc do przodu, a mamy dopiero kwiecień, pogoda wciąż daleka od oczekiwań, a sam sezon lodowy dopiero się rozkręca - podkreśla.

- Nas oczywiście ponadprzeciętne zainteresowanie lodami "Ekipa" tylko cieszy, ale też zobowiązuje do sprostania takiemu popytowi, który nie był na takim poziomie przewidziany - przyznaje Piotr Gąsiorowski.

Nie ma znaczenia, gdzie leży sklep ani jakiej jest wielkości - po lody od Friza zgłaszają się wszyscy. Jak podkreśla nasz rozmówca, Koral odbiera zamówienia na swój nowy produkt zarówno od sieci handlowych, jak i małych, osiedlowych sklepików.

- Bardzo sprawnie nastąpi także zasadnicze poszerzenie sieci dystrybucji, które na pewno będzie wymiernie skutkowało zwiększeniem dostępności tych lodów w całej Polsce - podkreśla Piotr Gąsiorowski. - Zapewniam, że ze swej strony robimy wszystko, aby lody były dostępne dla każdego w większych sieciach i mniejszych tzw. osiedlowych sklepikach - dodaje.

Idol nastolatków

Kim właściwie jest Friz? W skrócie można by powiedzieć, że jest autorem filmików na niezwykle popularnym kanale na YouTubie. Takie stwierdzenie jednak nie pozwala w pełni zrozumieć jego fenomenu.

- Myślę, że dla 10- czy 15-latków Friz jest dużo wyżej w hierarchii niż każdy polski aktor. Dzięki mediom społecznościowym widzowie mają z nim kontakt codziennie, poza tym wiedzą jak mieszka, jakie ma codzienne problemy i co lubi robić. Czegoś takiego nie da nam żaden aktor - tłumaczył money.pl Jakub Biel, ekspert ds. nowych mediów i kreatywnego marketingu.

O nowym idolu nastolatków więcej przeczytasz w artykule poniżej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(265)
TO JEST REKLA...
rok temu
TO JEST REKLAMA
TO JEST REKLA...
rok temu
TO JEST REKLAMA
TO JEST REKLA...
rok temu
TO JEST REKLAMA
TO JEST REKLA...
rok temu
TO JEST REKLAMA
TO JEST REKLA...
rok temu
TO JEST REKLAMA
...
Następna strona