Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Lotnisko Chopina jest u kresu wytrzymałości". LOT szykuje się na CPK

- Lotnisko Okęcie jest u kresu przepustowości i swoich możliwości. LOT musiał zakupić dodatkowe miejsca od syndyka Small Planet, żeby dalej latać i się rozwijać – mówi w rozmowie z money.pl prezes LOT Rafał Milczarski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Lotnisko Chopina się kończy? Tak twierdzi prezes LOT Rafał Milczarski (Fot: East News)

- Przygotowujemy się pełną parą do wejścia na Centralny Port Komunikacyjny. Liczymy, że działania zmierzające do rozpoczęcia budowy istotnie przyśpieszą w tym roku - mówi w rozmowie z money.pl Rafał Milczarski, prezes LOT. - CPK to projekt bez alternatywy - przekonuje. Z prezesem LOT rozmawialiśmy podczas Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos.

Jak tłumaczy prezes Milczarski, LOT musiał wykupić dodatkowe miejsca, by dalej bezproblemowo się rozwijać i obsługiwać własną siatkę połączeń. LOT skorzystał z problemów przewoźnika Small Planet i to właśnie po nim przejął wolne miejsca.

Światowego Forum Ekonomiczne w Davos. W tym roku zgromadzi blisko 3000 gości
Szwajcarska żyła złota w Davos. Tak zarabia się na Światowym Forum Ekonomicznym

- Rzeczywistość jest taka, że CPK jest po prostu koniecznością. Nie tylko biznesową. Również z perspektywy warszawiaków mieszkających w okolicach lotniska Chopina. Im samoloty latają nad głowami, więc dla nich to najwspanialsza wiadomość - mówi Milczarski.

W Davos zmienia się biznesowe postrzeganie Polski. Na razie walczą o to dwie firmy

- Czas, by wyłączyć emocje i zacząć debatować o faktach. Nie na "wydaje mi się", ale na konkretne argumenty i analizy. Tak powinna wyglądać debata o Centralnym Porcie Komunikacyjnym i konieczności budowy takiego lotniska w Polsce - dodaje prezes LOT.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-01-2019

Planista infrastrukturyBzdury, CPK powstanie najwcześniej za 10 lat. Najszybsze i najtańsze rozwiązanie to dobudować 2 pasy w Modlinie + pociagnac do końca kolejkę.

25-01-2019

OtcoRozbudować lotnisko w Modlinie. Taniej i szybciej

25-01-2019

WYSTARCZY NIE KRAŚĆGDYBY NIE POSPRZEDAWALI DZIAŁEK OBOK LOTNISKA DLA OFICJELI I ZA PRZEKRĘTY TO MIELIBY MIEJSCE NA ROZBUDOWĘ !!!

Rozwiń komentarze (31)