Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

"Lotnisko Chopina jest u kresu wytrzymałości". LOT szykuje się na CPK

32
Podziel się

- Lotnisko Okęcie jest u kresu przepustowości i swoich możliwości. LOT musiał zakupić dodatkowe miejsca od syndyka Small Planet, żeby dalej latać i się rozwijać – mówi w rozmowie z money.pl prezes LOT Rafał Milczarski.

Lotnisko Chopina się kończy? Tak twierdzi prezes LOT Rafał Milczarski
Lotnisko Chopina się kończy? Tak twierdzi prezes LOT Rafał Milczarski (East News, East News)
bDANTbyZ

- Przygotowujemy się pełną parą do wejścia na Centralny Port Komunikacyjny. Liczymy, że działania zmierzające do rozpoczęcia budowy istotnie przyśpieszą w tym roku - mówi w rozmowie z money.pl Rafał Milczarski, prezes LOT. - CPK to projekt bez alternatywy - przekonuje. Z prezesem LOT rozmawialiśmy podczas Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos.

Jak tłumaczy prezes Milczarski, LOT musiał wykupić dodatkowe miejsca, by dalej bezproblemowo się rozwijać i obsługiwać własną siatkę połączeń. LOT skorzystał z problemów przewoźnika Small Planet i to właśnie po nim przejął wolne miejsca.

bDANTbzb

- Rzeczywistość jest taka, że CPK jest po prostu koniecznością. Nie tylko biznesową. Również z perspektywy warszawiaków mieszkających w okolicach lotniska Chopina. Im samoloty latają nad głowami, więc dla nich to najwspanialsza wiadomość - mówi Milczarski.

- Czas, by wyłączyć emocje i zacząć debatować o faktach. Nie na "wydaje mi się", ale na konkretne argumenty i analizy. Tak powinna wyglądać debata o Centralnym Porcie Komunikacyjnym i konieczności budowy takiego lotniska w Polsce - dodaje prezes LOT.

bDANTbzh
bDANTbzC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
Planista infr...
2 lata temu
Bzdury, CPK powstanie najwcześniej za 10 lat. Najszybsze i najtańsze rozwiązanie to dobudować 2 pasy w Modlinie + pociagnac do końca kolejkę.
Otco
2 lata temu
Rozbudować lotnisko w Modlinie. Taniej i szybciej
WYSTARCZY NIE...
2 lata temu
GDYBY NIE POSPRZEDAWALI DZIAŁEK OBOK LOTNISKA DLA OFICJELI I ZA PRZEKRĘTY TO MIELIBY MIEJSCE NA ROZBUDOWĘ !!!
bDANTbzD
Tenagrodysięp...
2 lata temu
"Lotnisko Chopina jest u kresu wytrzymałości". Jak cały ten kraj...
D.M.
2 lata temu
To dopiero nowina, ze mieszkańcom Warszawy samoloty latają nad głowami. Fakt nad głowami są ale tylko mieszkańcom z bliskiej okolicy lotniska. I chcę napisac, z nie jest to czyms dziwnym. Na całym swiecie tak jest np. w Londynie Hounslow jest dzielnicą gdzie można zobaczyc kto siedzi w samolocie. Głośno przy tym jest bardzo ale to przecież normalne. Wiec przestańcie wmawiać ludziom ze lotnisko Chopina jest nie na miejscu i trzeba budowac nowe. Może trzeba pomyslec, żeby rozbudowac je lub przynajmniej to w Modlinie.
...
Następna strona