Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mały ZUS 2020. Przedsiębiorcy z nowymi udogodnieniami

Aplikacja na smartfony, dodatkowa ulga dl przedsiębiorców i kalkulator wyliczający wysokość składki - to niektóre z udogodnień wprowadzanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. (Fot: Jacek Dominski/REPORTER/EAST NEWS)

Z początkiem lutego zaczęła obowiązywać dodatkowa ulga dla przedsiębiorców. To rozszerzenie dotychczasowych zniżek w składkach na ubezpieczenia społeczne. Tak zwany Mały ZUS Plus ma objąć małych przedsiębiorców, których składki będą liczone proporcjonalnie do dochodu. Jak szacuje rząd, w tym roku skorzysta z niego 320 tys. osób.

- Z ulgi można skorzystać, jeśli przychód w poprzednim roku nie przekroczył 67,5 tys. zł. - wyjaśnia na łamach Fakt24 prof. Gertruda Uścińska. Prezes ZUS wyjaśnia, że aby ułatwić przedsiębiorcom korzystanie z nowej ulgi udostępnione zostało specjalne narzędzie, ułatwiające obliczanie składek.

Mały ZUS i Mały ZUS plus: Rozwiązania, z których niewielu przedsiębiorców będzie mogło skorzystać

- By ułatwić korzystanie z Małej Działalności Plus (czyli Mały ZUS+-red.), która wchodzi w życie właśnie od lutego, udostępnimy kalkulator pomagający zweryfikować prawidłową wysokość składek według nowych zasad - wyjaśnia.

Składka na ZUS dla firm idzie na rekord. Największy wzrost od 11 lat

ZUS pracuje również nad kolejnymi udogodnieniami dla przedsiębiorców. - Chcemy udostępnić aplikację mobilną dla płatników składek. Będzie można ją ściągnąć na smartfon i wykonać z niej przelew do ZUS. Chcemy ponadto wyręczyć płatników z generowania i przesyłania nam deklaracji ubezpieczeniowych i obliczania wysokości składek za podległych pracowników. Idziemy także w kierunku automatyzacji przyznawania świadczeń - wylicza w rozmowie z Faktem prof. Uścińska.

Jadwiga Emilewicz zapewnia, że zmiana w składkach na ZUS nie będzie
Jadwiga Emilewicz dla money.pl: Składki na ZUS nie będą zmieniane. "Dla przedsiębiorców wprowadzamy inne ulgi"

Jak zaznacza, ZUS mocna stawia na cyfryzację. W planach państwowego ubezpieczyciela są również zautomatyzowane wypłaty świadczeń krótkoterminowych, jak zasiłek choroby czy macierzyńskiego. Także emerytury ma wyliczać sztuczna inteligencja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-02-2020

DarekDlaczego program ZUS plus nie dotyczy jednoosobowych firm spełniających kryteria przychodu rejestrowane przez kasę fiskalna? Przeszkodą jest formą … Czytaj całość

03-02-2020

bbbnic nie rozumiem dobrze to napisane?????? maly zuz byl z limitem okolo 60 tys, zus plus ma miec 2 limity 120 tys i 60 tys czy ja cos zle … Czytaj całość

03-02-2020

NieznajomyCiekawe dlaczego nikt nie pisze o "haczykach" tego malego zusu tzn. Mniejsze chorobowe, mniejsza kuroniówka z UP w razie upadku firmy i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)