Notowania

polityka
23.08.2019 11:38

Marcin Święcicki wyjeżdża na Ukrainę. B. prezydent Warszawy został ważnym urzędnikiem

Marcin Święcicki, poseł PO i były prezydent Warszawy, dostał pracę na Ukrainie. Decyzją tamtejszego rządu został rzecznikiem praw przedsiębiorców. Pracę zacznie od października - o czym informuje sam zainteresowany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marcin Święcicki został rzecznikiem praw przedsiębiorców na Ukrainie

Marcin Święcicki nowym rzecznikiem praw przedsiębiorców na Ukrainie. Były prezydent Warszawy i poseł PO pochwalił się nowym stanowiskiem na swoim profilu na Facebooku. Pracę u wschodniego sąsiada rozpocznie 12 października.

- Wczoraj (22 sierpnia) zapadła decyzja Rady Ministrów Ukrainy zatwierdzająca uchwałę rady nadzorczej Rady Rzecznika Praw Przedsiębiorców Ukrainy o powołaniu mnie na Rzecznika Praw Przedsiębiorców Ukrainy. Dziś (23 sierpnia) natomiast premier Volodymyr Groysman podpisał stosowne rozporządzenie. Od 12 października zaczynam pracę w Kijowie - napisał Święcicki. - Cieszę się z nowego wyzwania i z tego, że nie tylko mogę życzyć Ukraińcom sukcesów w przededniu ich narodowego święta, ale spróbować samemu dodać do pomyślności naszego sąsiada własną cegiełkę - dodał. 24 sierpnia na Ukrainie obchodzony jest Dzień Niepodległości.

Polityk wyjaśnia, że na stanowisko został wyłoniony w konkursie. Po kilku rozmowach i testach, które organizowała firma headhunterska, został przedstawiony Radzie Nadzorczej Rady Ombudsmana, która jednogłośnie podjęła decyzję i przesłała jego kandydaturę do zatwierdzenia Radzie Ministrów Ukrainy.

Święckicki podkreśla, że rzecznik działa na podstawie porozumienia między rządem ukraińskim, międzynarodowymi organizacjami finansowymi i izbami gospodarczymi przedsiębiorców ukraińskich. Rozpatruje indywidualne skargi przedsiębiorców na organy władzy, interweniuje na ich rzecz, jeśli uzna skargę za zasadną a także, co ważne, przygotowuje dla rządu rekomendacje systemowe.

Obejrzyj: Ukraińcy dominują, ale ZUS ma też składki od obywateli Dżibuti czy Samoa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polityka, marcin święcicki, ukraina, rzecznik praw przedsiębiorców, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-08-2019

AfjSpodziewajcie się 3 mln Ukraińców dodatkowo

23-08-2019

zamknacKWNo to czeka go dużo pracy w tym oligarchistycznym państewku

23-08-2019

PJNDlaczego żaden z naszych rządów nie korzystał z doświadczonych urzędników z innych krajów? Ukraińcy są bardziej otwarci na świat niż my? Również … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)