Notowania

Marian Banaś szykuje dwa raporty, które mogą uderzyć w PiS

Marian Banaś zdecydował, kto w razie jego nieobecności będzie go zastępował w NIK. Dopiero na trzecim miejscu jest Tadeusz Dziuba, którego widział na tym stanowisku PiS. Prezes NIK zapowiedział też publikację dwóch raportów, które mogą sprawić partii Jarosława Kaczyńskiego nowe kłopoty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Wkrótce opublikowane mają być dwa raporty NIK. Mogą one uderzyć w PiS. (Fot: Mateusz Marek)

W przyszłym, a najdalej kolejnym tygodniu opublikowane mają być dwa raporty NIK. Jeden dotyczący afery GetBack, drugi związany z działalnością Krajowej Administracji Skarbowej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Oba mogą być niewygodne dla PiS. Pierwszy z nich może ujawnić niedociągnięcia po stronie nadzoru finansowego. Drugi raport może być korzystny dla Banasia, jeśli wykaże zasługi KAS, którego był szefem, w uszczelnianiu systemu podatkowego.

Jak ustalił "DGP", na razie nie są szykowane doraźne kontrole (a takich PiS obawia się najbardziej). Marian Banaś raczej skupia się na podpisywaniu wyników kontroli, które były przygotowane jeszcze za czasów jego poprzednika Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Obejrzyj: Śledztwo ws. oświadczenia Mariana Banasia. Jan Mosiński i Michał Kamiński komentują

Gazeta podaje, że Marian Banaś zdecydował też w sprawie swoich zastępców. W razie jego nieobecności obowiązki prezesa NIK w pierwszej kolejności przejmie jego zastępczyni Małgorzata Motylow, która z NIK związana jest od 2001 roku.

Drugi w kolejności jest inny wiceprezes NIK Marek Opioła (do niedawna poseł PiS). Dopiero na trzeciej pozycji znalazł się wiceprezes Tadeusz Dziuba (były poseł PiS), którego partia rządząca widzi w roli następcy Banasia.

Wyznaczenie go przez Mariana Banasia jako ostatniego w kolejności do pełnienia obowiązków to najwyraźniej szpilka wbita w PiS – zauważają dziennikarze.

Marian Banaś. Echa głośnego oświadczenia nadal aktualnego szefa NIK
Marian Banaś. Echa głośnego oświadczenia nadal aktualnego szefa NIK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: marian banaś, szef nik, nik, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-12-2019

bed babZ dwóch małych facetów z pierwszych stron gazet zdecydowanie wolę Banasia. On coś konkretnego w życiu osiągnął, brał na siebie trudne zadania, ma … Czytaj całość

06-12-2019

piotrbrawo panie banaś niech im pan pokaże że kradną z PISu

07-12-2019

StefanMarian rozwal ten mafijno kaczy układ

Rozwiń komentarze (371)