Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Marszałek Senatu: prezes NIK może zostać zaproszony do złożenia wyjaśnień

1117
Podziel się:

Prezes NIK Marian Banaś może zostać zaproszony do złożenia wyjaśnień na forum senackiej komisji ustawodawczej lub komisji praw człowieka, praworządności i petycji - powiedział nowy marszałek Senatu Tomasz Grodzki z PO

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki mówi o "zaproszeniu" Mariana Banasia do złożenia wyjaśnień
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki mówi o "zaproszeniu" Mariana Banasia do złożenia wyjaśnień (East News)

Afera Mariana Banasia może obić się nawet o Senat. Marszałek Izby Wyższej Tomasz Grodzki zapowiedział właśnie, że prezes NIK może zostać zaproszony do złożenia wyjaśnień. Senat nie ma możliwości, by wezwać szefa NIK, ale zaprosić może.

- Prezes NIK Marian Banaś może zostać zaproszony do złożenia wyjaśnień na forum senackiej komisji ustawodawczej lub komisji praw człowieka, praworządności i petycji - powiedział PAP marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej. Zapewnił jednak, że Senat nie wykroczy poza konstytucyjne kompetencje.

- Mamy już opinię prawną na co możemy sobie pozwolić, a na co nie w tej kwestii. Nie możemy powoływać komisji śledczej, nie możemy wzywać pana Banasia, możemy go zaprosić do Senatu, ponieważ uczestniczyliśmy w procedurze jego wyboru. To jest nasz mandat, by zaprosić go do złożenia wyjaśnień - powiedział Grodzki.

Zobacz także: Obejrzyj: Grodzki dla WP: Senat nie będzie bezmyślnym narzędziem obstrukcji

Marszałek Senatu uważa, że przy wyborze szefa NIK Senat został "oszukany" przez Mariana Banasia w kwestii jego oświadczeń majątkowych. - Senat, przypomnę, brał udział w wyborze pana Banasia na prezesa NIK. Chcielibyśmy zapytać pana Banasia o to dlaczego - delikatnie mówiąc - zostaliśmy w jakiś sposób oszukani przez niego - podkreślił.

Według niego, szef NIK zostanie prawdopodobnie zaproszony na posiedzenie jednej z senackich komisji. - Jest chociażby komisja ustawodawcza czy komisja praw człowieka, praworządności i petycji. Mamy kilka możliwości - zaznaczył Grodzki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1117)
wigor1960
2 lata temu
Najpierw niech sam się wytłumaczy a nie, że dalej mataczy. A ponadto skąd się biorą takie indywidua jak te komentujące tekst z 16.11. 5 lat betonu i żadnej refleksji.
Polska PIS
4 lata temu
On ma twarz seryjnego mordercy !!!!
Czyli...
4 lata temu
Jednym słowem pan prezes Banaś może w świetle prawa pokazać panu Marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu z PO paluszek i wypiąć się na zaproszenie!
Czyli...
4 lata temu
Jednym słowem pan prezes Banaś może w świetle prawa pokazać panu Marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu z PO paluszek i wypiąć się na zaproszenie!
ANDRE
4 lata temu
Świetnie ! Tak trzymać Panie Marszałku
...
Następna strona