Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Mateusz Morawiecki powołał Radę Rodziny. "Pomagamy w budowaniu programu wzmacniania rodziny"

91
Podziel się:

Mateusz Morawiecki zrealizował w czwartek kolejną obietnicę z expose. Przedstawił Radę Rodziny – organ doradczy, który ma opracować strategię polityki demograficznej i opiniować pomysłu rządu dotyczące wsparcia rodzin.

Mateusz Morawiecki powołał w czwartek Radę Rodziny
Mateusz Morawiecki powołał w czwartek Radę Rodziny (KPRM)
bECVswRN

- Przyszłość państwa polskiego jest w rękach rodzin i wszystkich tych, którzy starają się zabezpieczyć spójność polskich rodzin. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili – a wielka w tym rola polskiego Kościoła, chciałbym podziękować. Dzięki wielu organizacjom jesteśmy w dobrym punkcie wyjścia, by polskie rodziny mogły szeroko rozpostrzeć skrzydła – powiedział Mateusz Morawiecki.

Dodał, że jednym z celów jego rządu będzie wzmacnianie pozycji kobiet (czego symbolem ma być ustanowienie tzw. matczynych emerytur, a więc świadczeń dla kobiet, które wychowały co najmniej czworo dzieci, ale nie wypracowały nawet najniższych świadczeń emerytalnych).

bECVswRP

- Chcemy tworzyć jak najlepsze rozwiązania dla kobiet, by dały one fundament wartości i pozwoliły odeprzeć te czasami sprytnie prowadzone działania ideologiczne, mające na celu destabilizację rodzin.

Zobacz także: Obejrzyj: Expose Mateusza Morawieckiego. Publicyści o "najmocniejszym stwierdzeniu"

Premier dodał, że podczas gdy na Zachodzie obserwuje się podważanie znaczenia rodziny, to u nas "chce się te rodzinę wzmocnić".
- Rodzina jest przedmiotem ideologicznego ataku. My się na to nie zgadzamy. Uważamy, że dzieci w rodzinie są najwyższą wartością społeczną, są wartością, od której zależy przyszłość Rzeczypospolitej – powiedział.

bECVswRV

W skład Rady Rodziny wchodzi 14 osób. Są to reprezentanci różnych organizacji pozarządowych (np. Joanna Krupska ze Związku Dużych Rodzin 3+ i Marek Grabowski z Fundacji Mamy i Taty), pracownicy akademiccy (np. prof. Józefina Hrynkiewicz i prof. Marek Kośny) oraz posłowie (np. Piotr Uściński i Dominika Chorosińska).

- Państwo jako Rada Rodziny będziecie analizowali tysiące stron i ekspertyz po to, by w naszej strategii do spraw demograficznych, do spraw rodziny, znalazły się mądre, dobre rozwiązania – powiedział Morawiecki, wyznaczając zadania członków Rady.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECVswSq
KOMENTARZE
(91)
mnich
10 miesięcy temu
blablablablabla......na przewodniczącą Dudową......sprawdzi sie w 100%.......będzie wzywać obywateli do zbiórki na biedne dzieci......
marysia
2 lata temu
takie cos powinno juz dawno powstac, ale niestety pis ma dopiero druga kadencje ... i dobrze
Kasia
2 lata temu
Rodziny zasługują na takie wsparcie. Brawo!
bECVswSr
Betty
2 lata temu
Jeśli rząd będzie dbał o rodzinę, na pewno pomoże to, poprawić sytuację demograficzną.
Rada Rodziny
2 lata temu
zadba o to, żeby rodzina miała centralne miejsce w kraju
...
Następna strona