Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

mBank dementuje doniesienia o masowym zamykaniu kont firmowych

47
Podziel się:

Ostrzeżenie o "masowej akcji" zamykania kont firmowych, jaką miałby prowadzić mBank, zdobyło szeroki rozgłos w serwisie Wykop. Pretestem miałoby być wezwanie do aktualizacji danych. Bank wyjaśnia, że takie wezwanie zostało wysłane tylko do 119 firm, a takie działanie "wynika z wymogów prawa".

Bank tłumaczy, że zgodnie z wymogami prawa bank musi znać strukturę właścicielską firmy.
Bank tłumaczy, że zgodnie z wymogami prawa bank musi znać strukturę właścicielską firmy. (REUTERS/Kacper Pempel)
bEJNnHfp

"Uwaga przedsiębiorcy! mBank prowadzi akcję zamykania kont" - napisał na Wykopie użytkownik podpisujący się nickiem "Pogodno". Jego wpis został już "wykopany" ponad 600 razy i wywołał ożywioną dyskusję w serwisie.

Według jego relacji "mBank masowo informuje mailami firmy, że rzekomo firma posiada nieaktualne dane lub dokumenty w systemach mBanku i straszy przedsiębiorców, że zamknie im konto bankowe za 10 dni, jeśli przedsiębiorca nie stawi się w placówce".

"Jeśli ktoś wymyślił taką akcję marketingową, żeby masowo zwabić przedsiębiorców do placówek, to chyba oszalał" - pisze użytkownik Wykopu. "Mam zdrową firmę, z aktualnymi danymi i dokumentacją. A ta groźba jest na tyle poważna (...), że z miejsca zakładam konto w innym banku i przenoszę tam wszystkie środki. I wszystkich do tego zachęcam" - dodaje.

bEJNnHfr
Zobacz także: Obejrzyj: prezes mBanku szczerze o "frankowiczach"

Money.pl zwrócił się do mBanku z pytaniem, czy opisana na Wykopie akcja jest prowadzona.

"Do grupy 119 klientów firmowych mBanku wysłaliśmy prośbę o kontakt z oddziałem i uzupełnienie nieaktualnych danych" - wyjaśnia biuro prasowe banku. Tak brzmi prośba, którą bank wysłał do przedsiębiorców:

bEJNnHfx

_Prowadzimy aktualizację danych i zauważyliśmy, że informacje o strukturze właścicielskiej Twojej firmy są nieaktualne. _
_Są to dane wrażliwe, które można uzupełnić jedynie podczas wizyty w placówce. _
_Zrób to proszę w ciągu 14 dni od daty wysłania tej wiadomości. _

Dlaczego Cię o to prosimy?
Ze względów bezpieczeństwa i wymogów prawnych nie możemy prowadzić Twojego rachunku firmowego, jeśli dane są nieprawidłowe.

Bank tłumaczy, że zgodnie z wymogami prawa bank musi znać strukturę właścicielską firmy, czyli wiedzieć, kim jest tzw. beneficjent rzeczywisty. Dodaje, że jest to podstawa do prowadzenia rachunku firmowego.

bEJNnHfy

"Prosimy klientów, aby w ciągu 14 dni udali się do najbliższej placówki mBanku i uzupełnienia wymaganych informacji" - apeluje mBank.

Biuro prasowe mBanku podkreśla, że wiadomość została wysłana do 119 spośród ponad pół miliona klientów, dlatego nie może być więc mowy o "masowej akcji". "Prośba o uzupełnienie danych wynika z wymogów prawa, które na nas spoczywają" - powtarza mBank.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJNnHfS
KOMENTARZE
(47)
Tommash
10 miesięcy temu
Mi również wypowiedziano rachunek, najpierw poproszono de facto mojego biznesplanu - faktur sakupowych i sprzedażowych. Mimo, że je otrzymali wypowiedzieli mi umowę. Dodatkowo nie mogę przelać pieniędzy z rachunku vato na rachunek vat w innym banku. Muszę zgłosić się do US, a po kontroli środki zostaną przelane do 60 dni,
Fundacja Praw...
2 lata temu
Fundacja Prawa Dzieci dziękuje mBank za zamknięcie konta. Właśnie mieliśmy przelać pieniądze potrzebującej rodzinie a tu konta nie ma. Pieniędzy też nie ma. Na infolinii nie nie wiedzą.
Zniesmaczony
2 lata temu
Szanowni Państwo, czy i w jaki sposób możemy określić czy jest nas mniej czy więcej niż 119? Nam konto zablokowali/zlikwidowali bez jakichkolwiek informacji, że ów nietakt mają w swoich zamiarach - czy jest na to jakiś paragraf?
bEJNnHfT
Stefan
2 lata temu
Właśnie zamknięto nam konto firmowe (przyczyn jeszcze nie znamy), pomimo naocznej weryfikacji, iż nie jesteśmy terrorystami (osobista wizyta w oddziale banku) !!!!
Petr130
2 lata temu
moje firmowe konto zostało zamknięte, kilka tysięcy złotych jest przeniesione na rachunek techniczny, moi klienci wysyłają pieniądze które wracają, Mbank zrobił zamieszanie w funkcjonowaniu mojej firmy. Konto zamykają już 3 dni, nie mogę opłacić podatków i należności spółki, drugiego rachunku nie otworzą bo 2ch niemożna mieć. czekają mnie korekty i inne koszty z tym związane.
...
Następna strona