Notowania

gospodarka
25.02.2019 21:05

Michał Brański zainwestuje w Stomil Olsztyn. Zadłużony klub dostanie 200 tys. zł

Współwłaściciel Wirtualnej Polski pożyczył Stomilowi Olsztyn 200 tys. złotych. Przez najbliższe 2 miesiące będzie negocjował warunki przejęcia akcji klubu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(newspix.pl)
Michał Brański dofinansuje Stomil Olsztyn.

Właścicielem zadłużonego klubu jest miasto Olsztyn. Stomil od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi. Z funkcji prezesa zrezygnował niedawno Maciej Radkiewicz, który tłumaczył, że nie widzi nadziei na to, by klub stanął na nogi.

- Tylko cud mógłby pomóc Stomilowi wystartować w rundzie wiosennej. Miasto musi zintensyfikować działania, jeśli klub ma dalej funkcjonować. Moja decyzja ma być bodźcem do tego - powiedział na antenie Weszło.FM.

Na dofinansowanie Stomilu zdecydował się Michał Brański, współwłaściciel grupy Wirtualna Polska, do której należy m.in. money.pl, o2 czy Pudelek.

Póki co, Brański zdecydował się udzielić klubowi pożyczki na najpilniejsze wydatki, związane z opłaceniem zawodników i trenerów.

Zobacz też: Po sukcesie Wisły Kraków na platformę Beesfund zgłosiło się ponad 20 klubów sportowych

Dzięki temu klub będzie mógł złożyć do olsztyńskiego magistratu wniosek o 400 tys. zł dotacji.

- Intensywne rozmowy z panem Michałem Brańskim trwały od dwóch tygodni i zakończyły się uzgodnieniami, co do kierunku dalszych działań - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Urząd Miasta Olsztyna. - Uszczegóławianie umowy inwestycyjnej z panem Michałem Brańskim potrwa około 8 tygodni i jest to czas niezbędny do jej profesjonalnego przygotowania.

Na razie nie wiadomo, jakiego pakietu akcji dotyczy umowa między klubem a inwestorem.

"Jednocześnie miasto rozważa przeprowadzenie dodatkowej emisji akcji poprzez platformę Beesfund, i pozyskanie dodatkowych środków od drobnych inwestorów, ale uzależnia to od uzgodnień z inwestorem, albowiem strategiczny inwestor jest gwarantem sukcesu działań naprawczych" - czytamy w komunikacie.

Michał Brański nie komentuje sprawy publicznie. Jak powiedział portalowi Wirtualnemedia, jego inwestycja ma charakter prywatny i nie jest związana z Wirtualną Polską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, piłka nożna
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz