Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Mieszkanie Plus w kolejnej kadencji ruszy z kopyta. "Rozpędziliśmy tę maszynę"

14
Podziel się:

Na koniec roku osiągniemy obiecany przez premiera pułap 100 tys. mieszkań na etapie wniosków. Na koniec kolejnej kadencji będziemy oddawać już rocznie 50 razy tyle – zapewnia wiceminister inwestycji Artur Soboń w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Zgodnie z ustawą, czynsze w mieszkaniach wybudowanych w programie nie mogą przekraczać wysokości określonych w przepisach.
Zgodnie z ustawą, czynsze w mieszkaniach wybudowanych w programie nie mogą przekraczać wysokości określonych w przepisach. (PAP)

Na początek garść statystyk dotyczących "Mieszkania plus": 40,8 tys. mieszkań na etapie wniosków inwestycyjnych, 15,4 tys. na etapie projektowania685 w budowie i 867 gotowych mieszkań. Poproszony o ocenę programu, odpowiedzialny za jego realizację wiceminister Artur Soboń przyznał, że najbardziej zadowolony jest z tego, że udało się stworzyć stabilne ramy programu, zwłaszcza po ostatniej nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

- Do połowy tego roku będziemy mieli 50 tys. wniosków w TFI na finansowanie projektów, co de facto oznacza realizację inwestycji. Po nowelizacji ustawy o KNZ dojdą grunty państwowe, na których jest potencjał 63 tys. mieszkań. Na koniec roku osiągniemy obiecany przez premiera pułap 100 tys. mieszkań na etapie wniosków – deklaruje wiceminister na łamach "DGP".

Na koniec roku osiągniemy obiecany przez premiera pułap 100 tys. mieszkań na etapie wniosków. Na koniec kolejnej kadencji będziemy oddawać już rocznie 50 razy tyle – zapewnia również.

Obejrzyj: ZUS zlicytował mieszkanie dłużnika. "Przecież oddamy mu to w formie emerytury"

Soboń ma nadzieję, że w kolejnej kadencji uda się wprowadzić nowy system planowania przestrzennego, połączony z systemem planowania rozwoju oraz całkowicie zlikwidowane zostanie użytkowanie wieczyste (obecnie uwłaszczenie dotyczy tylko nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
hhhhhhhhhhhhh...
5 lata temu
bardziej sa potrzebne miejsca pracy np jakas fabryka na podlasiu mieszkanie plus dyktuje gdzie mamy mieszkac nie gwarantuje pracy wystarcza tylko tanie kredyty mieszkaniowe i odpowiednia płaca jesli ceny beda rosnac to zadna płaca nie bedzie odpowiednia i ludzie beda klepac biede powinien byc górny pułap zarobków nie moze jeden zarabiac 200tys zł drugi 1600zł emerytury tez powinne byc zmienione na garnuszku zus wszystkim powinna byc jednakowa podwyzka róznica tylko w latach pracy na poczatek np emeryt za 20 lat pracy powinien mec na reke obecnie 2200zł na reke a ten co nie ma lat pracy skoro był na garnuszku panstwa 1100zł brutto całe zycie oszukiwał panstwo chyba ze jest obłoznie chory to inna grupa ludzi którzy naprawde potrzebuja pomocy np robi sobie operacje lub kilka na dydkopatie zwłaszcza jak zbliza sie komisja blokuje miejsca na rehabilitacji dla tych co naprawde potrzebuja po to zeby miec rente
suweren
5 lata temu
100 000 mieszkań na papierze zwodujemy razem ze stępką pod nowy prom , no cchyba że będziemy u władzy jeszcze przez 30 lat.( czy kłamcy tak długo żyją? )
cxz
5 lata temu
a sluzba zdrowia zdycha--ot to jest RZAD
quiqu
5 lata temu
Jak na razie program kuleje. Co to jest 800 mieszkań na 38 milionów obywateli?! Rząd powinien sam budować mieszkania komunalne o wyższym standardzie dla osób za biednych na kredyty ale o stabilnych, średnich zarobkach. Dopóki rynkiem rządzą deweloperzy nic się nie zmieni bo im się nic nie opłaca.
Bezdzietna ma...
5 lata temu
Szanowni Państwo, kiedy będzie program Pracowici+ dla osób które nie mają rodzin ponieważ są odpowiedzialni i nie robią dzieci kiedy nie są im w stanie zapewnić bytu. Kiedy pomoc dla pracujący+ albo studiujący+ albo kiedy pomoc merytoryczna dla osób które nie są na tyle rozwinięte życiowo aby zarobić na siebie i swoją rodzine?