Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Loteria dla zaszczepionych. Dworczyk zapowiedział miliony na nagrody

197
Podziel się:

Michał Dworczyk zapowiedział, że gminy, które zaszczepią najwięcej mieszkańców, mogą liczyć na miliony złotych. Dodatkowo w lipcu Totalizator Sportowy przygotuje loterię dla zaszczepionych.

Loteria dla zaszczepionych. Dworczyk zapowiedział miliony na nagrody
Michał Dworczyk (KPRM)

Loteria, nagrody dla gmin i szczepienie seniorów w domach. Michał Dworczyk zaprezentował nowe pomysły rządu na promocję programu szczepień. Każda gmina otrzyma także budżet na promocję szczepień w kwocie do 40 tys. złotych.

Michał Dworczyk zapowiedział, że 500 pierwszych gmin w Polsce, które zaszczepią minimum 70 proc. dorosłych mieszkańców, dostaną 100 tys. złotych.

Dodatkowo 49 gmin (według starego podziału administracyjnego), które zaszczepią największy procent populacji dostaną 1 mln złotych. A gmina z najwyższym zaszczepieniem w skali kraju dostanie dodatkowy milion złotych.

Zobacz także: Paszport covidowy. Kto będzie miał prawo nas sprawdzić?

Dworczyk zapowiedział również, że w lipcu ruszy loteria dla zaszczepionych. Do wygrania będą aż 2 mln złotych i auta hybrydowe. Loteria zostanie przygotowana we współpracy z Totalizatorem Sportowy. Mogą w niej wziąć udział także ci, którzy zostali zaszczepieni przed 1 lipca. Ale milion złotych to nie jest jedyna nagroda. Co każde 2 tysiące szczepień jedna osoba otrzyma 500 zł. Co tydzień do wygrania będą dwie nagrody po 50 tys. złotych. Raz w miesiącu dwie osoby dostaną 100 tys. złotych.

Minister Dworczyk poinformował także, że od 1 lipca będzie można się zaszczepić drga dawką preparatu w dowolnym punkcie szczepień. Rząd zaplanował też udogodnienia dla seniorów 70+. Samorządy będą musiały skontaktować się z takimi osobami telefonicznie, a szczepienia będą realizowane u seniorów w domu.Mają w tym pomóc strażacy OSP i PSP.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(197)
Myślący - nie...
rok temu
Jasne, już widzę jak kasa popłynie do zaprzyjaźnionych prezesowi gmin. Statystykę ze szczepieniami dorobi się na szybko. Minister głoszący takie bzdury powinien być skazany na kare pozbawienia wolności za namawianie społeczeństwa i propagowanie dystrybucji środków medycznych będących w fazie testów bez wiedzy na temat skutków ubocznych. Domniemanie korupcji ciśnie się na usta.
pracownik słu...
rok temu
już ;przestańcie z dofinansowaniem służby zdrowia lekarze zarabiają krocie pozostali pracownicy od sprzątaczek po pozostały personel też ciągle im mało poza tym niech księgowi z dyrekcjami nie zakładają lokaty tylko niech inwestują w swoje zakłady pracy po co trzymają kasę na kontach
Atun
rok temu
Zamiast dofinansować służbę zdrowia to bardzo lekką ręką chce rozdawać pieniądze. I tworzy durne loterie:jak w toto lotku albo wygrasz albo do piachu.Wstyd nam że mamy tak głupich polityków
PRAWDA
rok temu
Skąd dworczyk weżmie na to pieniądze? Ludzie!!!jak to możliwe,że powoliliście sobie tak zlasować mózgi?
ala
rok temu
A gdzie regulamin loterii , może zadekowany u mgr gastronomi , czy jest zgodny z konstytucją ?
...
Następna strona