Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poczta
09.09.2019 13:18

Można się przespać "na poczcie". 100 zł za nocleg w Gdańsku, 80 zł w Zakopanem

Poczta Polska już dawno nie kojarzy się wyłącznie z listami i paczkami. Mało kto jednak wie, że lokale państwowej spółki są również otwarte na turystów. Ceny są atrakcyjne - za 80 zł można się przespać w Zakopanem, a za 140 - w samym centrum Gdyni. - Ale standard to taki wczesny Gierek - słyszymy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(poczta polska)
Pocztowy standard nie wszystkich zadowoli. Na zdjęciu pokój w Chęcinach w woj. świętokrzyskim (Fot: http://wypoczynek.poczta-polska.pl/)

Poczta konsekwentnie rozszerza swoje portfolio. Już od dawna w placówkach pocztowych można kupować książki, gazety czy gadżety. Pojawiają się tam też automaty z kawą. Niebawem mają być tam sprzedawane także lody i kanapki. Jednak Poczta Polska ma też całkiem bogatą ofertę dla... turystów.

Państwowa firma oferuje bowiem pokoje gościnne, a nawet noclegi we własnych hotelach. W niemal każdym dużym mieście lub jego okolicach poczta ma jakiś obiekt, w którym można nocować. W Warszawie, tuż przy torach wyścigów konnych na Służewcu, jest na przykład hotel pracowniczy. Pokoje jednak mogą wynajmować również ludzie zupełnie niezwiązani z firmą. Cena za dobę wynosi od 140 zł.

Za tyle samo można wynająć pokój gościnny od poczty w samym centrum Gdyni. - Dosłownie kilka metrów od plaży - zachwala administratorka obiektu. - Do tego jest wersalka, łazienka, jest dostęp do kuchni - dodaje. Zastrzega jednak, że to "takie mieszkanie starszego typu. Taki wczesny Gierek".

Sztuczna inteligencja może nas zgubić. Jednak bez niej nie ma mowy o bezpieczeństwie. Obejrzyj wideo:

- Nie każdemu się to podoba, więc wolimy od razu uprzedzić - słyszymy jeszcze od administratorki.

Ledwie 100 zł kosztuje natomiast doba w pocztowym obiekcie w Gdańsku. Są to jednak mieszkania oddalone nieco od centrum.

Z Pocztą Polską nad morze i w góry

W całym kraju Poczta Polska ma nawet kilkadziesiąt obiektów, w których spać mogą turyści. W obiekcie spółki w Zakopanem jest na przykład 10 pokoi gościnnych. 2-osobowy pokój poza sezonem można wynająć już za 80 zł. W sezonie pobyt za dobę jest droższy o 10 zł. To atrakcyjna cena - zwykle w zimowej stolicy Polski noclegi kosztują przynajmniej 200 zł.

W Karpaczu natomiast podstawowy pokój kosztuje 68 zł, ale jak słyszymy od administratora obiektu, zainteresowanie jest spore, więc lepiej rezerwować z wyprzedzeniem.

Poczta ma swoje pokoje gościnne również w innych atrakcyjnych turystycznie miejscowościach - na przykład w Wiśle, Ciechocinku, Bukowinie Tatrzańskiej, Mikołajkach czy w Łebie.

Można też wynająć pokoje w większych miastach. Nocleg w Przemyślu kosztuje 52 zł, a w Kielcach - 100 zł.

Poczta nie oferuje swoich obiektów np. na znanych serwisach rezerwacyjnych. Na noclegi trzeba się więc umawiać bezpośrednio z administratorami. Lista obiektów poczty jest dostępna na specjalnej podstronie państwowej spółki.

(Poczta)
(Fot: Poczta Polska)

Tak wygląda pocztowy pokój gościnny w Kazimierzu Dolnym

"Każde mieszkanie to inna historia"

Dlaczego w ogóle Poczta Polska wynajmuje swoje obiekty turystom? Do ich administratorów słyszymy, że każdy obiekt ma inną historię.

- Najczęściej są to po prostu stare mieszkania pocztowców, które zostały przekształcone w pokoje gościnne. Niegdyś niektórzy pocztowcy, na przykład naczelnicy urzędów, mogli liczyć na specjalne mieszkania, które znajdowały się nad ich miejscami pracy. Jednak z czasem poczta zaczęła z tego rezygnować, a mieszkania zostały. Czasem natomiast na pokoje gościnne przerobione zostały zamknięte urzędy pocztowe.

- Nie wszystkie mieszkania są jednak wynajmowane turystom. W niektórych mieszkają na stałe lokatorzy - słyszymy od osoby z administracji jednego z takich budynków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: poczta, poczta polska, polska, hotele, horeca, turystyka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-09-2019

PolakPoczta niestety utraciła rynek przesyłek kurierskich, a to są znaczne pieniądze, które na naszym rynku zarabiają zagraniczne firmy. Zamiast sprzedawać … Czytaj całość

10-09-2019

wieskadla mnie to wczesny kaczynski..

09-09-2019

BiedermeierDla mnie to raczej póżny Jaruzelski.

Rozwiń komentarze (53)