Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Na nic sankcje. Putin: Rosja wzmacnia pozycję na światowym rynku broni

84
Podziel się:

Eksport rosyjskiego uzbrojenia i sprzętu wojskowego rośnie. Rosja wzmacnia swoją pozycję na światowym rynku zbrojeniowym nawet mimo sankcji - ocenił w poniedziałek prezydent Władimir Putin na posiedzeniu komisji ds. współpracy wojskowo-technicznej z zagranicą.

Rosja znajduje się na drugim miejscu (po USA) w rankingu największych producentów broni.
Rosja znajduje się na drugim miejscu (po USA) w rankingu największych producentów broni. (Getty Images, Mikhail Svetlov / Contributor)
bECKjpFN

"Pozycje Rosji na globalnym rynku broni umacniają się i to mimo nasilenia reżimu sankcji i nieuczciwej konkurencji" - powiedział Putin, którego cytuje korespondentka Polskiej Agencji Prasowej Anna Wróbel. Wartość wyeksportowanej przez Rosją w br. produkcji zbrojeniowej sięgnęła 13 mld USD, czyli ponad 2 mld więcej, niż było to w analogicznym okresie zeszłego roku. Ogółem zaś portfel zamówień na rosyjskie uzbrojenie przekracza 50 mld USD.

Ponad jedna trzecia rosyjskiego eksportu broni przypada na kraje członkowskie poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), tworzoną przez część z nich Organizację Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. skrót ODKB) i na innych tradycyjnych partnerów Rosji, w tym w Afryce - informuje PAP, cytując słowa Putina.

Rosyjski prezydent ocenił, że należy "stale, w czasie rzeczywistym, analizować sytuację na rynkach regionalnych i uwzględniać zmieniające się potrzeby nabywców".

bECKjpFP

Zobacz także: Majątek Wladimira Putina

Polecił także wprowadzenie zmian do przepisów prawnych, które pozwoliłyby przedsiębiorstwom rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego na tworzenie spółek joint-venture za granicą. Spółki te produkowałyby części zamienne do dostarczonego wcześniej rosyjskiego sprzętu - czytamy w korespondencji dziennikarki PAP.

PAP przypomina, że według niedawno ogłoszonego raportu Międzynarodowego Instytutu Studiów dla Pokoju w Sztokholmie (Sipri) Rosja znajduje się na drugim miejscu (po USA) w rankingu największych producentów broni. Jej udział w światowym rynku wynosi 8,6 proc.

bECKjpFV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECKjpGq
KOMENTARZE
(84)
byłem,znam Ru...
rok temu
Niestety, taki jest świat. A największe biznesy na tym świecie, przynoszące największe dochody, to właśnie - handel bronią, farmacja - produkcja leków potrzebnych i niepotrzebnych dla zdrowia, a wręcz szkodliwych, i dopiero na trzecim miejscu w Świecie, jest produkcja i handel narkotykami. Dziedzina ryzykowna, ale przynosząca także ogromne dochody. W to się bawią nietylko mafie, ale także rządy wielu krajów na świecie. Także za przyzwoleniem agencji rządowych w Polsce. Wystarczy jednej dzikiej skonfiskowanej firmie wydać legalne przyzwolenie na produkcję narkotyków i nie trzeba dodrukowywać banknotów zł,- PL. Takie próby z powodzniem niektóre rządy już czyniły w przeszłości, m. in. Nicolae Ceaușescu w Rumunii. Ale cóż, ludowi rumuńskiemu to nie odpowiadało, bo to była kasa dla aparadczyków rządodowych a nie dla ludu, i biedny niechlubnie został w końcu wraz ze swoją żoną rozstrzelany. Choć dla kraju, np. w kwestii urbanistycznej, jako stary komunista zrobił bardzo wiele. Projektując nowe osiedla, sprowadzał z Włoch najlepszych urbanistów i projektantów. Coś po sobie pozostawił. A nasi obecnie wszechmożni i niezawiśli - co po nich?! Oby nie miało to miejsca w Polsce...!, jak stało się w Rumunii!
PZPR = PIS
2 lata temu
Brawo Putinie i brawo Rosja.
jackat
2 lata temu
to ściema po Rosyjsku patrzcie sankcje nie działają to je wycofajcie :)propaganda na całego
bECKjpGr
uzurpator
2 lata temu
księstwo moskiewskie to kolos na glinianych nogach
Stara ruska m...
2 lata temu
Nie dlugo ruskie ufo sprzedadza turcji. Rusek nigdy prawdy Ci nie powie. Ruska szkola to kgb
...
Następna strona