Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na nic sankcje. Putin: Rosja wzmacnia pozycję na światowym rynku broni

Eksport rosyjskiego uzbrojenia i sprzętu wojskowego rośnie. Rosja wzmacnia swoją pozycję na światowym rynku zbrojeniowym nawet mimo sankcji - ocenił w poniedziałek prezydent Władimir Putin na posiedzeniu komisji ds. współpracy wojskowo-technicznej z zagranicą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Rosja znajduje się na drugim miejscu (po USA) w rankingu największych producentów broni. (Fot: Mikhail Svetlov / Contributor)

"Pozycje Rosji na globalnym rynku broni umacniają się i to mimo nasilenia reżimu sankcji i nieuczciwej konkurencji" - powiedział Putin, którego cytuje korespondentka Polskiej Agencji Prasowej Anna Wróbel. Wartość wyeksportowanej przez Rosją w br. produkcji zbrojeniowej sięgnęła 13 mld USD, czyli ponad 2 mld więcej, niż było to w analogicznym okresie zeszłego roku. Ogółem zaś portfel zamówień na rosyjskie uzbrojenie przekracza 50 mld USD.

Ponad jedna trzecia rosyjskiego eksportu broni przypada na kraje członkowskie poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), tworzoną przez część z nich Organizację Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. skrót ODKB) i na innych tradycyjnych partnerów Rosji, w tym w Afryce - informuje PAP, cytując słowa Putina.

Rosyjski prezydent ocenił, że należy "stale, w czasie rzeczywistym, analizować sytuację na rynkach regionalnych i uwzględniać zmieniające się potrzeby nabywców".

Zobacz także: Majątek Wladimira Putina

Polecił także wprowadzenie zmian do przepisów prawnych, które pozwoliłyby przedsiębiorstwom rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego na tworzenie spółek joint-venture za granicą. Spółki te produkowałyby części zamienne do dostarczonego wcześniej rosyjskiego sprzętu - czytamy w korespondencji dziennikarki PAP.

PAP przypomina, że według niedawno ogłoszonego raportu Międzynarodowego Instytutu Studiów dla Pokoju w Sztokholmie (Sipri) Rosja znajduje się na drugim miejscu (po USA) w rankingu największych producentów broni. Jej udział w światowym rynku wynosi 8,6 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: branża zbrojeniowa, putin, rosja, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-12-2019

klyjenta my kupimy nieloty f35 i znów je ulokujemy na jednym lotnisku, a gaz kupimy ze stanów - skroplony, nieefektywny, drogi - aha wlaśnie, transport też … Czytaj całość

16-12-2019

jackatdobra mina do złej gry !!! pozory jak wszystko w Rosji propaganda na całego że niby dzięki sankcjom jest taki rozwój ściema Kremla szkoda łykać te … Czytaj całość

16-12-2019

hehehehejakie sankcje? PIS kupi od prezydenta Putina każdą, powtarzam każdą ilość najgorszego węgla jaka będzie na sprzedaż... byle było tanio

Rozwiń komentarze (84)